KTM RC 8C se představuje pro rok 2024 v limitované edici

Model KTM 2024 KTM RC 8C, omezený na pouhých 100 ručně vyrobených jednotek, je nastaven tak, aby přinesl na trať bezprecedentní úroveň výkonu, doplněnou bezkonkurenčními certifikáty READY TO RACE.

KTM RC 8C ztělesňuje účelově řízeného závodníka poháněného silným paralelním dvouválcovým motorem o objemu 889 ccm a vybaveným absolutně nejlepšími komponenty připravenými na závody. Tento exkluzivní, na trať zaměřený stroj, v těch nejlimitovanějších počtech, jaké kdy byly vyrobeny, se může pochlubit podvozkem vyrobeným na míru pro okruh, špičkovými závodními komponenty a rozhodným nasazením pro trať – ztělesňuje podstatu 100% PŘIPRAVEN K ZÁVODU.

Stejně jako u předchozích dvou iterací bude 2024 KTM RC 8C k dispozici k objednání výhradně online prostřednictvím specializovaného portálu pro předobjednávky na KTM.com, který byl spuštěn 20. března 2024. Zde si potenciální kupci mohou zarezervovat jednu ze 100 dostupných motorek prostřednictvím stanovené zálohy ve výši 1 000 eur.

Spolu s tím si kupující mohou zarezervovat konečné předání v Portimão v Portugalsku. Tato událost vyžaduje dodatečný nákup povinného BALÍČKU ZÁVODNÍCH DÍLŮ, který se skládá ze všech nezbytných součástí k účasti na nejexkluzivnějším předání na planetě. Tato událost bude zahrnovat osobní nastavení tratě, soukromou večeři, setkání a pozdrav, exkluzivní zážitek ze závodního dne s licenčními poplatky KTM, „horká“ kola v závodním voze KTM X-BOW s továrními jezdci KTM a aby toho nebylo málo, KTM bude odhalení něčeho super-speciálního jako světově exkluzivní náhled toho, s čím má značka v budoucnu přijít.

 

2024 KTM RC 8C se může pochlubit karbonovou kevlarovou karoserií inspirovanou KTM RC16, s 889 ccm LC8c DOHC 8-ventilovým paralelním dvojčetem v srdci o výkonu 135 k. To vše je přišroubováno k účelovému trubkovému rámu z oceli 25CrMo4, který zvyšuje jeho připravenost na závody díky špičkovým KOMPONENTŮM WP PRO a sadě lehkých prvků.

KTM RC 8C, vytvořený ruku v ruce s motocykly Krämer, je důkazem jejich společného mistrovství při vyřezávání bona fide závodního stroje. Díky funkcím, jako jsou rychloupínací nádrž a panely karoserie, lehká kola Dymag a závodní slicky Pirelli, nenechá tento motocykl určený pouze pro dráhu žádné pochybnosti o svém zamýšleném účelu. Vpředu, vysoce výkonná 43mm vidlice WP XACT PRO 7543 s uzavřenou kazetou, přizpůsobená pro použití na dráze, poskytuje neomezenou kontrolu tlumení, uspokojující požadavky výkonnostně orientovaných jezdců i zkušených závodníků. Mezitím na zadní straně WP APEX PRO 7746 s dálkovým ovladačem předpětí zajišťuje přesnou manipulaci a nabízí snadno laditelné nastavení vysoké a nízké komprese a odskoku. Ke zpomalení 2024 KTM RC 8C slouží sada radiálních hlavních brzdových válců Brembo 19RCS CORSA CORTA odvozených z MotoGP, které řídí přední brzdové třmeny Brembo Stylema s 290 mm plně plovoucími brzdovými kotouči. Dvoupístkový třmen Brembo spárovaný s 230 mm plně plovoucím kotoučem zvládá úkoly zadního brzdění, vyztužený hliníkovými rotory a titanovými šrouby pro větší úsporu hmotnosti.

Pro komplexní sběr a analýzu dat integruje 2024 KTM RC 8C palubní desku AIM MXS 1.2 RACE a záznamník dat s vestavěnou funkcí GPS.

Mezi některé pozoruhodné funkce a přednosti patří:

  • Omezeno pouze na 100 kusů po celém světě
  • Ručně vyrobený výhradně pro použití na dráze
  • Úroveň výkonu Moto2
  • Poměr výkonu k hmotnosti téměř 1:1 s výkonem 135 koní a 142 kg suché hmotnosti
  • Závodní výfuk od Akrapoviče
  • Závodní vzduchový box na míru a závodní vzduchový filtr
  • Speciální trubkový ocelový rám 25CrMo4
  • Odpružení WP XACT PRO COMPONENTS
  • Brzdové komponenty Brembo pro závody
  • Ultralehká hliníková kola Dymag