Yamaha Motor získala celosvětově uznávanou cenu Red Dot Design Award pro MT-09 a XMAX 300

Společnost Yamaha Motor oznámila, že její modely MT-09 a XMAX 300 získaly prestižní mezinárodní ocenění za design „Red Dot Award: Product Design 2024“. Tato ocenění znamenají 13. rok v řadě – každý rok od roku 2012 – kdy produkt Yamaha Motor získal cenu Red Dot Design Award.

Oceněný model 2024 MT-09 představuje čtvrtou generaci tohoto sportovního modelu Hyper Naked, přičemž první model byl uveden na trh v roce 2013. Tento model je navržen tak, aby umožnil jezdcům užít si jízdu volněji než kdykoli předtím, s koncentrovaným tvarem, který je integrován od přední masky až po palivovou nádrž a ocas. Každý detail byl navržen technologií a designem, který je blízký smyslům jezdce, od spínačů na řídítkách, které podporují intuitivní ovládání, až po mřížku akustického zesilovače, která přenáší zvuk nasávaného vzduchu.

Od svého prvního představení v roce 2006 se XMAX již 18 let etabloval jako přední evropský městský model pro dojíždění a nyní je vyvíjen jako globální model. Oceňovaný model pro rok 2023 se zaměřuje na vztah mezi člověkem a strojem a zároveň zvyšuje dynamiku, pohodlí a komfort, které jsou charakteristické pro XMAX. Funkční prvky přední vidlice a výkonové jednotky motoru, které jsou ekvivalentní prvkům sportovního motocyklu, jsou vizualizovány v těsné siluetě, vyjadřující atraktivní pocit bujnosti. Pokud jde o pohodlí, prostorová efektivita pod sedadlem byla důkladně přezkoumána, s tvarem sedadla, který zlepšuje prostor pro nohy a přizpůsobuje se, stále poskytuje úložnou kapacitu pro dva celoobličejové. Radikální přední světlomet a zadní světlo ve tvaru X poskytují konečný a okamžitě rozpoznatelný dotek jeho vzhledu, který se odlišuje od ostatních modelů.