Z900RS od Kawasaki a Tom Tom Rider 450

V nové řadě pro rok 2018 se od Kawasaki dočkáme dlouho očekávaného retro stylového stroje. Pod názvem Z900RS byl navržen tak, aby odpovídal dnešní technologii ve stylu Kawasakiho motocyklů roku 1972, ikonického modelu Super Four Z1. V druhé polovině listopadu 2017 odhalili pyšní členové vedení společnosti Kawasaki na každoročním autosalonu v Tokiu tuto novinku.


 
Silnice v oblasti Sitges byly ideálním prostředím pro takový dlouho očekávaný motocykl, který se dobře chová při opakovaném projíždění mnoha vzrušujících úzkých silnic s řadou zatáček. 
Každých  200 km denní jízdní trasy  bylo zodpovědně a efektivně naplánováno a řízeno navigačními zařízeními TomTom Rider 450, ktera byla naprogramována a udržována na místě samém správcem zařízení pro TomTom, Mark van den Brinkem. „TomTom spolupracoval s Kawasaki už při mnoha předchozích příležitostech a Z900RS Press Launch se ukázal jako další zajímavá a úspěšná spolupráce,“ uvedl van den Brink.
 
„Před spuštěním akce proběhlo mnoho přípravných prací, takže jsme potřebovali pouze doladit a upravit soubory GPX a načíst je do zařízení. Vzhledem k tomu, že událost byla rozložena do tří samostatných dnů, museli jsme dvakrát zkontrolovat a vyladit tři samostatné soubory, jejichž  úpravy byly snadno zapracovány do všech zařízení pomocí online prostředí MyDrive, ve kterém je jednoduché spravovat a aktualizovat počítač TomTom přes počítač PC nebo Mac. “  Van den Brink využil šanci svézt se na všech nových modelech Z900RS a vyzkoušet si současně  i TomTom . Tento motocykl obsahuje to nejlepší z obou světů, klasický design s veškerou špičkovou technologií, kterou byste i na moderním stroji očekávali. Retro vzhled je navíc opravdu lákavý a staví Z900RS do skvělého světla. Vzhledem ke koncepci a provedení motocyklu  vypadá na něm TomTom Rider přirozeně a nijak celkový dojem neruší.
 
Každý den miliony lidí na celém světě využívá při svých cestách navigaci. K tomu  Mark Van den Brink poznamenal: „Stále více lidí v dnešní uspěchané době má tendenci jezdit s navigačními a TomTom se tak snaží přizpůsobit. Produkt TomTom Rider umožňuje nejen motocyklistům prožívat vlastní  a jedinečné dobrodružství započaté prostým poklepáním na oblast, kterou chtějí prozkoumat. 

Partnerství mezi Kawasaki a TomTom přináší publicitu pro obě strany a pro zažívám příjemný pocit z toho, že jsem byl takto skvěle  přijat do rodiny Kawasaki.“