YAMAHA na Tokio Motor Show 2017

Motivem stánku společnosti Yamaha Motor na 45. ročníku výstavy Tokyo Motor Show 2017 byla „Yamaha garáž zítřka – rozezvučme budoucnost“. Ve stánku se vystavovala sestava 20 modelů konceptů a sériových modelů, včetně šesti, které tu zažily svou světovou premiéru a čtyř modelů, které měly svou japonskou premiéru. Návštěvníci stánku viděli „neustále se rozšiřující možnosti osobní mobility“ společnosti Yamaha, které exkluzivně představil Jin-Ki Kanno prostřednictvím prototypů elektrických bicyklů, skútrů, motocyklů, vícekolových naklápěcích skútrů (LMW) a vozidel. Předvedeny byly také technické modely, například experimentální koncept na ověření nových forem osobní mobility, ve kterém je kladen důraz na harmonii mezi jezdcem a strojem, a samostatně jezdící humanoidní robot na motocyklu, který spojuje motocykly Yamaha a robotiku. Kreativní design stánku připomínal garáž, ve které spolu souznějí lidé, produkty, mobilita, hudební nástroje a propojují tak přítomnost s budoucností.

Hlavní vystavené modely:

MOTOROiD

Při vytváření nových zážitků v rámci koncepce Kando* tento experimentální koncept využívá umělou inteligenci a hledá způsoby vytváření nových forem osobní mobility, při kterých dochází k harmonickému souznění jezdce se strojem. Vývojový koncept MOTOROiD byl takzvaným „osvobozeným“ prototypem, který dokáže rozlišit svého majitele a v různých ohledech komunikuje jako živá bytost. Společnost Yamaha pracuje na řešení náročných úkolů v této oblasti vývoje a snaží se připravit technologii, která bude sloužit zákazníkům.

*Kando je japonské slovo, které současně označuje pocity velkého uspokojení a silného vzrušení, které zažíváte, když natrefíte na věc výjimečné hodnoty.

NIKEN

Toto velmi výkonné „vícekolové naklápěcí“ vozidlo (LMW) pohání vodou chlazený řadový 3-válcový motor. Model je vybaven technologií LMW s cílem minimalizovat vliv změny prostředí jízdy a zajistit silný pocit stability při jízdě v zatáčkách. Model dosahuje vynikajícího výkonu při temperamentní a sportovní jízdě na různých druzích povrchu a vyznačuje se schopností volně přecházet táhlými zatáčkami na klikatících se cestách. Konstrukce karoserie naplno využívá jedinečné mechanizmy předního odpružení spolu s 15palcovými předními koly s obrácenými vidlicemi a dvěma trubicemi, které vizuálně zdůrazňují sportovní charakter stroje a současně mu zajišťují kvalitní vzhled a styl.

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Yamaha Ténéré 700 World Rally

TRITOWN

Toto kompaktní elektrické vozidlo se dvěma předními koly využívá mechanizmus LMW společnosti Yamaha a jezdí se na něm vestoje. Má jednoduchou konstrukci, přičemž jezdci při řízení využívají vlastní rovnováhu. Jde o dopravní prostředek na krátké vzdálenosti, který je spojen se zábavou a vzrušením. Lehká, kompaktní konstrukce a jednoduché řízení z něho dělají atraktivní prostředek přesunu na krátké vzdálenosti pro velké množství lidí. Navíc model dokáže zůstat s jezdcem vzpřímeně stát, i když není v pohybu.

MWC 4

Cílem tohoto vozidla LMW je rozšířit možnosti osobní dopravy vycházející z motocyklu. Vozidlo je vybavené dvěma koly vpředu a vzadu a bylo vyvinuté v rámci koncepce „Mobilita poloviční velikosti“.

Model MWC-4 je poháněný elektromotory a benzínovým motorem, který zajišťuje výrobu elektrické energie na zvětšení dojezdu. Využívá také technologii řízení polohy, poskytující výjimečnou kvalitu jízdy. Úroveň pohodlí tak překonává běžné motocykly. To vše ve stylu inspirovaném vlastnostmi motocyklů a hudebních nástrojů.

 

MOTOBOT ver. 2 (představení technologie)

Tento samostatný robot jezdící na motocyklu spojuje nejnovější technologie v oblasti motocyklů a robotiky a jeho úkolem je postupovat v doposud neprobádaných oblastech výzkumu a vývoje. Pokud jde o řízení stroje z pohledu jezdce, je model MOTOBOT v této chvíli schopný vysokou rychlostí jezdit po závodní trati, bez nutnosti úprav motocyklu. Cíl projektu stanovený na rok 2017 byl dosáhnout milníku v podobě rychlosti nad 200 kilometrů za hodinu na závodní trati a vyzvat hvězdu seriálu MotoGP Valentina Rossiho na souboj v časech na kolo. Komplexní technologie a znalosti získané z projektu MOTOBOT se uplatňují při dalších současných aktivitách, stejně jako při bádaní v nových oblastech.

Mohlo by vás zajímat:  Řada KTM EXC 2024 je tu, aby předefinovala limity

 YZR-M1

Závodní motocykl značky Yamaha pro seriál MotoGP, nejvyšší třída závodů mistrovství světa cestovních motocyklů. Písmeno M v názvu zdůrazňuje jeho dvě úlohy, zpřístupnit technologie vyvinuté při závodech, které se dále využijí ve výrobních modelech, a získat mistrovský titulu v seriálu MotoGP. Od svého uvedení v roce 2002 tento stroj získal titul sedmkrát.

 FIM YZF-R6

Představuje první výraznou aktualizaci YZF-R6 za posledních 9 let a přináší ještě výraznější vylepšení modelu, který proslavil vysoký výkon na závodních tratích i na klikatých horských cestách. Kromě nového stylu, který se přímo inspiruje nejnovějším modelem řady R značky Yamaha, tento model v rámci celého stroje využívá elektroniku a komponenty získané při vývoji YZF-R1, čímž dosahuje řízení, které pomáhá zajistit ten nejlepší výkon jezdce na závodní trati nebo na silnici.

Star Venture

Plně vybavený stroj na dlouhé vzdálenosti je vlajkovou lodí cruiser řady značky Yamaha. Přináší multimediální systém pro lepší zábavu na cestách, design karoserie spojující vysokou kvalitu finální úpravy s dynamickým vzhledem výkonného stroje, nejnovější technologii elektronického řízení a elektromotor na pomalé manévrování strojem dopředu nebo dozadu, což je novinka mezi doposud vyráběnými motocykly. Audio systém pro zlepšení pohody na dlouhých cestách byl vyvinutý ve spolupráci se společností Yamaha Corporation. Mimořádný důraz byl kladen na zajištění příjemného poslechu zvuku ve vysoké rychlosti.

MT-10 ABS

Tento vlajkový model řady MT je poháněný vodou chlazeným řadovým čtyřválcovým motorem s objemem 997 cm3 s křížovou klikovou hřídelí. Může se pochlubit nejvyšším výkonem v rámci značky Yamaha v rámci silničních strojů. Přesně reaguje na pokyny jezdce, přičemž obsahuje i několik prvků, díky kterým se výborně hodí na širokou škálu využití. Jeho styl definuje výrazný výkonný motor.

Mohlo by vás zajímat:  Limitovaná edice modelu Yamaha R1 GYTR PRO k 25. výročí

 TRICITY155 ABS

Tento model představuje další krok k novému druhu zábavy – sportovní jízdě s intenzivním pocitem stability a inovativním stylem modelu Tricity 125. Tento model umožňuje jízdu po dálnicích se zvýšeným výkonem .

YZ450F

Jde o špičkový model motocyklu na motokrosové závody řady YZ od společnosti Yamaha. Model na rok 2018 obsahuje nový rám, který se může pochlubit vyšší flexí v zatáčkách a lepší odezvou při jízdě v terénu, či novým motorem, jehož parametry zintenzivní pocit výkonu a využitelnost stroje. Nová aplikace pro chytré telefony Power Tuner umožňuje snadněji provádět podrobnější změny nastavení vozidla.