Vyhlášení vítěze soutěže Honda Customs pro rok 2022

Společnost Honda oznámila, že upravená verze modelu CMX500 Rebel s názvem „Maanboard“ pocházející od sardinského úpravce Motocicli Audaci byla korunována vítězem soutěže Honda Customs pro rok 2022.

Přes 8 000 unikátních uživatelů na webových stránkách Honda Customs hlasovalo stylem „líbí x nelíbí“ pro deset nejlepších úprav modelů CMX500 a CMX1100 Rebel pocházejících z Itálie, Velké Británie, Portugalska, Španělska a Francie. Všech deset strojů bylo vystaveno na červencovém festivalu Wheels and Waves ve francouzském městě Biarritz. Tři nejúspěšnější stroje získaly 5 175, 4 823 a 4 335 hlasů, což představuje 63 %, 59 % a 53 % z celkového počtu unikátních uživatelů.

Vítězný úpravce Motocicli Audaci se inspiroval závodními stroji kategorie Sand Racer ze 30. let minulého století. Nejvýraznějším rysem této úpravy je kompletně přepracované zavěšení předního kola s pružinovou vidlicí, 19palcová kola s drátěným výpletem a kompletní výfukový systém z nerezové oceli zakončený tlumičem od SC-Project. Nádrž a na zakázku vyrobenou zadní část zdobí unikátní modro-zlatý lak, vzhled stroje pak dotváří zvýšená řídítka a nové kožené sedlo.

Na druhém místě se v těsném závěsu umístil „5Four Honda Rebel Street“ z dílny britského stavitele motocyklů Guye Willisona. Po modelech CB1100RS a CB1000R se „Rebel Street“ stal třetím modelem z řady jím upravených strojů Honda, který pozornost fanoušků upoutal výrazným lakováním v kombinaci popraskané slonovinové a červené barvy od společnosti Pro Kustom, koly s drátěným výpletem, závodním výfukem a nerezovou destičkou na závodní číslo umístěnou na přídi. Na třetím místě se umístil portugalský dealer Honda Garonda se svým zlatobílým Rebelem „Lucy“ inspirovaným modelem CB175 z konce šedesátých a začátku sedmdesátých let minulého století.

Všechny tři nejlepší úpravy vycházely z modelu CMX500 Rebel. Od svého představení v roce 2017 si tento model získal všeobecnou oblibu v celé Evropě; v roce 2021 se v Evropě jednalo o nejprodávanější custom motocykl a svou pozici na špičce žebříčků si zatím udržuje i v roce 2022. Obě verze modelu Rebel s motory 500 cm3 a 1100 cm3 představují atraktivní platformu pro všechny typy úprav.

Pro ty, kteří si chtějí všech deset úprav důkladně prohlédnout, je stále k dispozici stránka Honda Customs www.hondacustoms.com, a to v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a portugalštině. Uživatelé si stále mohou stahovat tapety se svými oblíbenými stroji pro stolní počítač nebo mobilní telefon a vybrané oblíbené stroje sdílet na svých sociálních sítích.