Jubilejní 10. ročník Prague Harley Days už tento víkend. Na spanilku chystají pořadatelé velké překvapení

Již tento víkend, 2. – 4. září 2022 bude Praha žit ve znamení motocyklů Harley-Davidson a nejen jich. Od pátku do neděle je na programu další ročník již tradiční motocyklové akce Prague Harley Days. Tu letos čeká 10. jubileum, a tak se rozhodla bilancovat a svým návštěvníkům nabídnout to nejlepší z jednotlivých let. Návštěvníci si tak budou moci znovu vychutnat to, co je v celé historii akce bavilo a nadchlo nejvíce. Samozřejmostí bude spanilá jízda, adrenalin zóna, kapely, jízdy na motocyklech Harley-Davidson zdarma, pole dance battle, family zóna, výstava motocyklů a mnoho dalšího. A řada by měla přijít i na nejedno překvapení! I tentokrát se navíc Prague Harley Days propojí s Burgerfestem, a tak nebude nouze ani o dokonalý gastro zážitek, kuchařské workshopy top šéfkuchařů z ČR i ze zahraničí nebo soutěže o hodnotné ceny. Akce je otevřena jezdcům všech značek, stejně jako rodinám s dětmi nebo návštěvníkům, kteří přijdou pěšky nebo třeba přijedou tramvají.

A jak budou letos Prague Harley Days vypadat? Přinášíme malou ochutnávku!

PÁRTY PRO VŠECHNY

10. ročník Prague Harley Days bude party v pravém slova smyslu skutečně pro všechny, kteří se chtějí bavit, vychutnávat si pohodovou hubnu a skvělé jídlo, to vše mezi stovkami ikonických motocyklů. Nezáleží na tom, jaký motocykl sedláte, jakou značku či kubaturu, nebo zda nejezdíte vůbec. Prague Harley Days jsou akcí pro všechny, od motorkářů, přes teenagery, rodiny s dětmi, turisty nebo náhodné kolemjdoucí. Odhoďte obavy a dorazte si užít top akci konce léta!

SPANILÁ JÍZDA SE ZASTÁVKOU NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ

Spanilá jízda několika stovek burácejících motocyklů historickým centrem Prahy se již za dobu konání Prague Harley Days stala tradicí, stejně jako zastávka u sochy sv. Václava. Pokud letos vše klapne dle očekávání ani tentokrát nebudou Pražané ani účastníci spanilé jízdy ochuzeni o zastávku právě na Václavské náměstí. Organizátoři navíc letos právě na Václavském náměstí chystají překvapení, na které se jen tak nezapomene! Spanilá jízda odstartuje v sobotu 3. září v 10:30 z holešovického Výstaviště.

BURGERFEST

3 dny plné burgerů, hotdogů, hranolek a dalších BBQ specialit. Do toho nejrůznější konzumační výzvy a pojídání gastro specialit všeho druhu. A jak jinak než s kulinárními workshopy top šéfkuchařů od nás i ze zahraničí, vaření s osobnostmi nebo soutěže o řadu hodnotných cen i volba nejlepší burgerárny.

PŘELET NAD… VÝSTAVIŠTĚM

Dosud utajované překvapení je tady! Na sobotní odpoledne je nachystán bláznivý, zatraceně nízký přelet historickým letadlem Beech C45H Expeditor z roku 1942 nad pražským Výstavištěm. Navíc, jeden z návštěvníků bude mít to štěstí, že si přelet užije přímo ze sedačky vedle pilota. Celoventové vstupenky půjdou totiž do slosování a majitel vylosované vstupenky si užije přelet přímo z kokpitu letadla!

ADRENALIN ZÓNA

Extrémní sporty a Harley Days jdou skvěle dohromady. Proto se letos FMX zóna pod vedením Petra „Pilníka“ Piláta, kde se představí i Brice Izzo a Zdeněk Fusek, rozšířila a návštěvnicí si užijí ještě další porci adrenalinu! Například s dakarským závodníkem Davidem Pabiškou nebo trial exhibici s moto instruktorem Mírou Lisým.

DEMO TRUCK & AMERICKÉ KÁRY

Jízdy na motocyklech Harley-Davidson aktuálního modelového roku ve zhruba 40minutové vyjížďce Prahou a okolím nadchnou všechny jezdce, ať už sedlají Harley-Davidson nebo jiný stroj. A připraveny jsou i americké káry zvučných jmen a motorů od Tucaru, tak, aby si vybral skutečně každý. To vše navíc zcela zdarma!

HUDBA

Prověřené kapely zahrají prověřené pecky rockových legend, jako jsou Motörhead, Metallica nebo Green Day. Co dál? Blues, country, melodický rock a svižný rock’n’roll od rána do noci. A na sobotní večer je přichystáno vystoupení rockové zpěvačky Sabiny Křovákové s její kapelou.

POLE DANCE BATTLE

Souboj krásných a neohrožených žen, které u tyče předvedou dechberoucí vystoupení s prvky moderního tance, gymnastiky a akrobacie, vše za doprovodu rockové kapely StarWalk. Pole dance battle roky baví a na Prague Harley Days jednoznačně láká. Nemůže proto chybět právě na 10. ročníku.

CUSTOM BIKE SHOW

Umělecké dílo na dvou kolech, to je custom bike show neboli soutěž motocyklových přestaveb. Letos ve 2 kategoriích – H-D Modified, nebo Radical – pro stroje jakékoliv značky. Ve hře jsou trofeje od výtvarníka Petra Vaňka a hodnotné ceny od značek Dr. Jekill & Mr. Hyde nebo z Motorcycle Storehouse.

FAMILY ZÓNA A POST-APO CONVOY

Zatímco ti nejmenší návštěvníci Harley Days budou bezpečně dovádět v záplavě hraček od Mattela, soutěžit a učit se nové dovednosti na workshopech v oblíbené family zóně, teenageři a dospělí si mohou užít bizarní podívanou jako z amerického hororu, kterou připravuje post-apo Convoy.

  • Kdy: 2. – 4. 9. 2022
  • Kde: Praha, Výstaviště Holešovice

Jak šel čas s Prague Harley Days…

To, co je dnes dokonale promyšlenou akcí pro širokou veřejnost, zahrnující motorkáře, vyznavače historických motocyklů, dobrého jídla, hudby a zábavy, byl před 10 lety pouze “skromný” nápad. Nápad udělat něco pro lokální motorkáře a komunitu Harley-Davidson a přichystat místní oslavy 110. výročí Harley-Davidson v Praze. Pokus, který vyšel, vzbudil nadšení i zájem. A jelo se dál!

Následovaly další 4 ročníky Prague Harley Days s unikátními hosty jako byla například hned 2x Karen Davidson, pravnučka zakladatele značky nebo mistři customizací motocyklů jako Russell Mitchell a další. A pak to přišlo! Praha získala pořadatelství oslav 115. výročí Harley-Davidson a do naší metropole zavítalo přes 110 000 motorkářů z celého světa. Taky aby ne, když Praha byla jediným místem, mimo rodiště Harley-Davidson v americkém Milwaukee, které oslavy pořádalo. A stálo to za to! Zkušenost a zážitky k nezaplacení.

A že se má v nejlepším přestat? Organizátoři Prague Harley Days jasně ukázali, že věří, že to nejlepší je ještě před nimi a tak přišel další ročník. A dost možná na nějaký čas poslední “normální” ročník bez testů, roušek, dezinfekcí a rozestupů. A najednou to bylo tady, covidová krize, kdy všichni rozjeté akce odkládali nebo rušili. Ne však tým okolo Prague Harley Days, který vzal krizi jako výzvu, postavil projekt Koncert pro 10 milionů bojující proti strachu a dezinformacím, se kterým Prague Harley Days spojil, navrch připojil ještě Burgerfest a v čase, kdy všichni řešili každou korunu zrušil vstupné. A ono to šlo, navíc s rekordní návštěvností navzdory všem překážkám! Rok 2021 podobná situace, covid krize a Prague Harley Days si ve spojení s Burgerfestem užívá další ročník, kdy Burgerfest slaví své 10. výročí a Prague Harley Days se na něj pomalu připravuje.

A to je nyní zde! Akce a tým, jemuž nelze říct, že něco nejde… Historie se neptá na počet pádů, ale na to, kolikrát se zvednete.

Ještě nějaký další důvod, proč si 10. ročník Prague Harley Days nenechat ujít?