Indian Scout – již v předprodeji unikátní kombinace ikonického amerického designu

Zcela nová řada Indian Scout nabízí unikátní kombinaci ikonického amerického designu, legendární vyvážený mix výkonu a ovladatelnosti, a nové jízdní technologie. Pět modelů – Scout Bobber, Sport Scout, Scout Classic, Super Scout a Scout 101 – a tři verze výbavy tvoří rozsáhlou modelovou řadu s širokým cenovým rozpětím

  • Srdcem je nový motor SpeedPlus – kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1250 cm3 s maximálním výkonem 82 kW
  • Nový ocelový trubkový rám dodává nadčasový vzhled a usnadňuje úpravy
  • Nízká hmotnost, hbitá ovladatelnost a nízko položené sedlo vytvářejí vyvážené jízdní vlastnosti a zvyšují důvěru jezdce

Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, oznamuje, že do České republiky dorazila nová generace ikonického modelu Indian Scout, jež byla představena v dubnu tohoto roku. Nová řada zahrnuje pět modelů, tři úrovně výbavy a více než stovku doplňků pro široké možnosti personalizace. Scout nabízí kombinaci tradičního amerického designu, vynikající rovnováhy výkonu a ovladatelnosti a nejmodernějších jízdních technologií.

Nový Indian Scout, vyvinutý s ohledem na rozsáhlý průzkum a zkušenosti jezdců, poskytuje sebevědomou jízdní pozici díky nejnižší výšce sedla ve své třídě. Motocykly jsou vybaveny ABS, kontrolou trakce a jízdními režimy u vybraných modelů. Srdcem nového Scoutu je kapalinou chlazený vidlicový dvouválec SpeedPlus 1250 o objemu 1250 cm3, s výkonem 82 kW a točivým momentem přes 109 Nm, což zajišťuje ostrou akceleraci a hladkou odezvu na plyn. Nová řada se zaměřuje na zachování ikonického designu, přizpůsobení různým potřebám jezdců a integraci moderních technologií. Nízká hmotnost a výška sedla 680 mm poskytují svižné ovládání a sebevědomou jízdní pozici. Řada Indian Scout se nově skládá z pěti modelů se třemi úrovněmi výbavy, aby pokryla designové nároky a byla cenově dostupná pro rozmanitou směs jezdců. Ještě, než dorazí první kusy do České republiky, mají zájemci možnost si svůj vysněný stroj předobjednat a být tak první, kdo bude na novém Scoutu brázdit silnice.

Modelová řada

Indian Scout Bobber

Minimalistický Scout Bobber ztělesňuje agresivní výraz a syrový výkon, a je dokonalým vyjádřením ikonického stylu bobberu. Z temných odstínů po celé délce motocyklu, krátkých blatníků a světelné rampy doslova vyzařuje styl. Ten ještě více zvýrazňuje jednomístné sedlo, které, aniž by obětovalo cokoli z jízdního komfortu, zároveň poskytuje oporu při prudké akceleraci. Zadní tlumiče se zdvihem 51 mm vytváří nízkou stavbu a podtrhují agresivní, osobitý vzhled. Zrcátka na koncích řídítek dodávají motocyklu ostrý vzhled.

Indian Sport Scout

Sport Scout, inspirovaný historií, ale upravený podle současné módy, dodává řadě Scout agresivnějšího ducha. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými plochami jsou ve standardní výbavě, stejně jako frézované můstky vidlic a řídítka v custom stylu, která přispívají ke sportovní ergonomii a současně podtrhují agresivní styl i usnadňují ovladatelnost v ostrém jízdním tempu. Sportovní sedlo poskytuje lepší oporu zad a pohodlí při delší a svižnější jízdě, aniž by mělo vliv na elegantní styl motocyklu. Malá kapotáž dodává modelu Sport Scout stylový a osobitý vzhled přímo z výroby a zároveň poskytuje ochranu před větrem. 19palcové přední kolo podtrhuje agresivní charakter modelu Sport Scout, jak z hlediska designu, tak obratnosti.

Indian Scout Classic

Scout Classic je zářným příkladem toho, jak design inspirovaný historií může splňovat potřeby současného amerického jezdce na cruiseru. Prémiový chrom, klasické rozšířené blatníky Indian Motorcycle a špičkový lak vzbudí rozruch na každé křižovatce. Vyplétané ráfky přispívají k nadčasovému, autentickému stylu, zatímco nízko umístěné sedlo a uvolněná ergonomie umožňují snadnou a sebevědomou jízdu v každé rychlosti, ať už jedete do práce nebo na výlet.

Indian Super Scout

Tento univerzální model má ve standardní výbavě boční brašny, vyplétané ráfky, čelní plexištít a sedlo spolujezdce. Díky bočním brašnám se na modelu Super Scout dá snadno odvézt všechno potřebné, a rychlozapínání navíc usnadňuje jejich použití. Čelní plexištít se dá demontovat během několika sekund a změnit tak vzhled motocyklu, zatímco 76mm zdvih zadního odpružení zlepšuje pohodlí při delší jízdě. Dokonalé chromované plochy a špičkový lak přispívají k nadčasovému stylu zrozenému z dědictví Indianu Scout.

Indian 101 Scout

Indian 101 Scout se do historie zapsal jako jeden z nejmocnějších motocyklů, co byl kdy vyroben. Nyní má ambice stát se nejlepším modelem Scout, jaký kdy společnost Indian Motorcycle nabízela. Pokud jde o schopnosti a styl, Indian 101 Scout přepisuje pravidla ve třídě amerických cruiserů s vidlicovým dvouválcem. S nastavitelnými zadními tlumiči, obrácenými nastavitelnými předními vidlicemi a dvěma kotoučovými brzdami Brembo® je 101 Scout doslova prošpikovaný prémiovými komponenty, které vypovídají o jezdeckém umění jeho majitele. Prošívané jednomístné sedlo ve stylu gunfighter nabízí prvotřídní komfort, který odpovídá prémiovým jízdním vlastnostem motocyklu, poskytujícím jezdci bezkonkurenční jistotu. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými prvky, frézované můstky vidlic a zrcátka na koncích řídítek společně vytváří osobitou přitažlivost a účelnou ergonomii, která odpovídá agresivnímu charakteru. Plaketa Scout 101, špičkový lak a exkluzivní grafika jsou důkazem propracovanosti do posledního detailu.

Úrovně výbavy

Novinka modelového roku 2025, řada Indian Scout, je k dispozici se třemi úrovněmi technologické výbavy. Verze Standard za dostupnou cenu nabízí základní výbavu, zatímco verze Limited posouvá modelovou řadu na další úroveň a zahrnuje některé jízdní technologie. Vrcholná výbava Limited +Tech nabízí ty nejlepší technologie, jaké kdy byly u řady Indian Scout k dispozici.

Standard

Řada začíná třemi modely se standardní výbavou: Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout. Každý z těchto modelů je standardně vybaven ABS, novým LED osvětlením a analogovým ukazatelem s nově přidaným palivoměrem a ukazatelem spotřeby paliva, což je ideální pro jezdce, kteří chtějí získat některý model ze zcela nové řady Scout za nižší cenu.

Limited

Výbava Limited přidává ke standardní výbavě prémiová loga a další jízdní technologie. Kontrola trakce zaručuje jistotu a předvídatelnou ovladatelnost za všech podmínek, zatímco tempomat zlepšuje pohodlí při dlouhých jízdách po dálnici. USB nabíječka se postará o osobní elektroniku, zatímco tři volitelné jízdní režimy Sport, Standard a Tour, umožňují nastavit odezvu plynu, aby si jezdec mohl jízdu užívat podle aktuální nálady. Na výběr jsou modely Scout Classic Limited, Scout Bobber Limited a Sport Scout Limited.

Limited +Tech

Vrcholná výbava Limited +Tech nabízí bezkonkurenční zážitek z Indianu Scout. Kromě prvků výbavy Standard a Limited má model Scout 4palcový kulatý dotykový displej Indian Motorcycle se systémem RIDE COMMAND. Tento displej zahrnuje navigaci s možností plánování tras, volitelné zobrazení, jízdní statistiky a další funkce pro zvýšení zážitku z jízdy. Kromě toho nabízí možnost aktivace systému nadstandardních funkcí RIDE COMMAND+, který zobrazuje důležitá data o motocyklu prostřednictvím špičkových technologií Bike Health, Bike Locator a dalších. Výbava Limited +Tech nabízí také tlačítkové bezklíčové zapalování pro pohodlnější obsluhu a prémiový zážitek. Výbava se standardně dodává k modelům 101 Scout a Super Scout, za příplatek je k dispozici pro modely Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout.

Předobjednávky probíhají pouze online, a to na www.mujindian.cz.