Závodník Viktor Steeman podlehl zraněním po závodě FIM Supersport 300 na okruhu v Algarve

S velkým zármutkem oznamujeme zprávu, že Victor Steeman (MTM Kawasaki) zemřel po vážném zranění během prvního závodu finále mistrovství světa FIM Supersport 300 na Autodromo Internacional do Algarve minulý víkend.

Navzdory rychlé reakci při péči o něj na trati a úsilí lékařského personálu na místě i v nemocnici ve Faru Victor v úterý 11. října zemřel.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor a Yamaha budou společně vystavovat na dvou největších evropských technologických akcích

V Portugalsku se Steeman postavil na startovní rošt, když si právě zajistil nový rekord šesti startů z pole position v kariéře ve WorldSSP300. Victor si před svou loňskou první kompletní sezónou ve WorldSSP300 užil úspěšnou kariéru ve svém rodném Nizozemsku, v Rookies Cupu a poté v IDM.

Kawasaki vyjadřuje v této těžké době upřímnou soustrast své rodině, přátelům a všem v úzkém týmu MTM.

Mohlo by vás zajímat:  Přestavba Indian Sport Chief „RAGE“ od Krazy Horse pro Richarda Jonese.

Steve Guttridge, manažer závodního plánování Kawasaki, uvedl: „Victor byl pro nás všechny v Kawasaki hrdinou. Již v tak mladém věku dosáhl na své závodní cestě mnoho. V této smutné chvíli vyjadřujeme svou nejhlubší soustrast jeho přátelům a rodině a samozřejmě všem jeho příznivcům a členům jeho týmu MTM.