Pabiška drží pozice na Dakaru 2012 i po 7. etapě dobré pozice

Po dni volna přišla na řadu 742 kilometrů dlouhá etapa z Hailu do Sakaky, která byla vypsaná jako maratonská. Měřených bylo 471 kilometrů. V jejím cíli nečekal na závodníky standardní bivak s doprovodnými týmy a mechaniky. Jezdci jsou tak odkázáni sami na sebe a servisní úkony na motocyklech smí provádět pouze s materiálem, který si vezli v etapě s sebou. Etapa byla v prvních 100 kilometrech plná písečných dun a organizátor sliboval „jízdu jako na houpačce”. Poslední část byla naopak po rychlých cestách a pískách.           

David Pabiška si drží tempo a stejně jako v 6. etapě si i dnes vyjel 41. místo.  V celkovém pořadí si o místo polepšil a je 37. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 5. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení kategorie.

David Pabiška: Na začátku jsem si nasadil tempo, udělal jsem si i nějaký náskok na soupeře a jelo se mi moc dobře. Ale poté jsme přijeli do dun, které byly měkčí než ty z předchozích dní. V nich jsem udělal několik školáckých chyb a dvakrát jsem spadnul. Takže jsem byl na sebe naštvaný a zbytek etapy dojel v nastaveném tempu. Víc to dneska nešlo i proto, že mě znovu rozbolely ruce a zápěstí. Bude to ještě těžké.“

 Etapa se vydařila Rudolfu Lhotskému, který si vyjel letošní maximum, poprvé nakoukl v etapě do první padesátky a skončil 48. a v celkovém pořadí je na 49. místě. V Original by Motul se díky etapové 7. příčce vrátil do TOP 10 a je na 9. pozici.

 Rudolf Lhotský:Dneska mi to opravdu sedlo. Ráno pršelo a tak byl začátek na těžším terénu v kolejích a to mi připomnělo Polské Baji, na kterých jsem letos trénoval. A od toho se pak odvíjel celý den. Od prvního do posledního kilometru se mi jelo skvěle, bez problémů. Jsme v maratonském bivaku, motorka je v pořádku a zítra se pokusím výsledek zopakovat. Po dojezdu jsme ještě s Davidem pomáhali Milanovi Engelovi se servisem. Měl problém s čerpadlem, tak jsme vymýšleli co s tím. Nakonec se to podařilo dát provizorně dohromady a snad to Milan zítra dojede k mechanikům.“

Zdroj a foto: Jantar Team