Neuvěřitelné druhé místo Tobyho Price v osmé etapě

709 km osmého dne nenabízelo jezdcům žádnou úlevu. Na náročném mixu písčitých tratí, po nichž následovaly obtížně zvladatelné kamenité sjezdovky, etapa do Neomu otestovala dovednosti a vytrvalost všech jezdců během druhého neuvěřitelně těžkých dnů v poušti.

Toby Price vydržel smíšenou první etapu maratonské etapy. Australan vedl až do poloviny cesty, kdy mu bohužel kámen rozřízl zadní pneumatiku, což ho přinutilo zmírnit tempo. Price nebyl schopen vyměnit poškozenou pneumatiku kvůli pravidlům maratónské etapy, a proto včera večer provedl provizorní opravu. Při opatrné jízdě Toby úspěšně dokončil etapu na neuvěřitelném druhém místě.

Toby Price: „Bylo to pro mě opravdu náročných pár dní. Včera jsem si poškodil pneumatiku a samozřejmě, když jsem ji nemohl vyměnit, musel jsem ji dnes opravit, jak nejlépe jsem mohl. Jel jsem dobrou etapu, ale celou dobu jsem se snažil být co nejplynulejší – ne příliš zrychlovat v případě, že by se problém zhoršil. Druhý den není vůbec špatný, ztratil jsem trochu více času na vedoucího rallye, ale jsem rád, že jsem dorazil do cíle. “

Sam Sunderland na začátku ztratil trochu času, což ho dostalo na 13. místo, Sam se neustále probojovával vpřed, aby nakonec dokončil etapu na čtvrtém místě.

Sam Sunderland: „Jen se snažím brát každý den tak, jak to právě přichází. Moje tempo bylo za dva dny maratonské etapy dobré, ale bylo to rozhodně těžké. Jízda kolem 1 600 km se stejnými pneumatikami a koly je docela dobrá, i když teď vypadají trochu jako z druhé ruky. Tempo je tak rychlé a zároveň se snažíte podívat se dolů na itinerář a zkontrolovat navigaci – není divu, že narazíte na kámen. Jsem rád, že dostanu další den a budu se snažit dál a uvidíme, zda budeme v cíli. “

Další výsledek 10 nejlepších etap posouvá Matthiase Walknera na 21. místo v celkovém pořadí. Rakušan, který v první etapě maratónské etapy pomohl kolegovi Priceovi, dokázal dnes skvěle využít startovní pozici na 17. místě – stíhat vedoucí, aby skončil na silném osmém místě, pouhých šest a půl minuty mínus.

Daniel Sanders, který utrpěl ošklivý pád na duně v sedmé etapě, vyžadoval několik stehů pod rtem. Ačkoli se dnes ráno cítil unavený a trochu bolavý, Sanders opět zajel vynikající jízdu, která ho vynesla na sedmé místo. Celkově v první desítce se bude mladý Australan snažit o dostatek odpočinku před úterní devátou etapou.

Zdroj a foto: KTM Factory Racing