Luciano Benavides z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing osmý v sedmé etapě

Den sedmý na Dakaru se vyznačoval první polovinou maratónské etapy závodu a zahrnoval 453 km měřený speciál. Když se jezdci soustředili na svou navigaci, museli také šetřit své stroje, protože v bivaku nebyla přes noc povolena žádná vnější mechanická pomoc.

Luciano Benavides musel předjet řadu jezdců, aby si vylepšil čas. Malá chyba po závěrečném kontrolním stanovišti vedla k tomu, že ztratil pár minut, ale Benavides dokázal obhájit svou pozici v první desítce a nakonec skončil den v osmý a posunul se na 10. v prozatímním celkovém pořadí.

Vysoce zkušený závodník Pablo Quintanilla zaujal stálý přístup k denní speciálce, minimalizoval případné chyby a šetřil svůj stroj FR 450 Rally. Po dokončení etapy na 15. místě je nyní chilský jezdec na 12. místě v obecném pořadí.

Luciano Benavides: „Dnes všechno šlo dobře – cítím se dobře, motorka je dobrá – na konci jsem se trochu ztratil, ale naštěstí jsem neztratil příliš mnoho času.“ Na motocyklu jsem měl mnohem lepší pocit, takže jsem si etapu užil mnohem víc. Chytil mě můj bratr, takže jsem s ním mohl trochu jezdit, což bylo hezké. Celkově to byl pro mě solidní den, terén byl většinou písčitý a rychlý, ale místy byly skryty skály. Moje pneumatiky vypadají dobře, ale zítra bude další dlouhý den, stále bojujeme, takže se pokusím znovu vydat ze sebe maximum. “

Pablo Quintanilla: „Dnes byla první polovina maratónské etapy a byla to docela těžká speciálka.“ Vzhledem k tomu, že první část byla mokrá a písčitá, bylo obtížné udržet na některých místech motorku rovně. Z tohoto důvodu bylo těžké dostat se do rychlého rytmu, ale když jsem si uvědomil, že dnes nemáme žádnou pomoc, rozhodl bezpečně dojet do cíle a nepoškodit motorku. Zaměřil jsem se na svou navigaci a nakonec jsem dojel bez problémů. “

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH