Obrazem: Výstava MOTOCYKL, Praha – Výstaviště Holešovice

Včera, v den zahájení, tedy 5.března, jsme navštívili holešovické výstaviště Incheba Expo Praha při příležitosti 19. ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství s názvem Motocykl 2015. Šli jsem tam s velkým očekáváním, protože pořadatelé slibovali kromě novinek předních světových značek i další zážitky jako například trenažér jízdy po zadním kole, pohodlné tříkolky, historická „vozítka“ z dob Rakouska-Uherska, nejrychlejší a nejsilnější motocyky ČR, motorky přeplňované turbem nebo nekompromisním kompresorem či atraktivní show mistrů americké retuše. Ale nás stejně najvíc zajímaly vystavované motorky a hlavně ty novinky.

Hned po vstupu nás zaujaly výrazné stroje krásného designu italské značky Ducati. Přímo tam zářily Multistrada 1200 S a 1299 Panigale S a nechyběl ani Ducati Scrambler.

Nepřehlédnutelná byla expozice značkay Kawasaki, která představila v české premiéře skvost mezi motocykly – Kawasaki Ninja H2R s přeplňovaným motorem. Objem 998 cm3, maximální výkon 147.2 kW {200 PS} / 11,000 ot./min, maximální kroutící moment 133.5 Nm/ 10,500 ot./min je potěšení pro skutečné fajnšmekry, kteří ocení zejména úchvatná konstruktérská řešení a doposud nepoznanou akceleraci.

Unikátní nadupané stroje představí rovněž značky Yamaha, Husqvarna a legendární Harley-Davidson. Na první pohled zaujme cestovní motocykl a designový elegán Yamaha MT-09 TRACER. Tento spolehlivý parťák na cesty udělá vše pro to, abyste cestovali s maximálním komfortem. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani sportovec mezi skútry – Yamaha TMAX 530 ABS IRON MAX. Tento dynamický „chlapík“ je připravený překonat s vámi nástrahy hustého městského provozu i posloužit při vyjížďce ve dvou.

Mohlo by vás zajímat:  Nové BMW R 1300 GS Adventure

V levém křídle Průmyslového paláce budou mít letos hlavní slovo café racery. Mezinárodní soutěžní výstava Bohemian Custom Bike je nejznámější a nejnavštěvovanější custom show ve východní Evropě. Jak se již stalo dobrou tradicí bude jejím základním stavebním kamenem soutěžní výstava unikátních motocyklů z Česka a okolních zemí, které budou hodnoceny v sedmi základních a čtyřech doplňkových kategoriích. A k tomu samozřejmě nesmí chybět nic, co k motocyklovým customům a dění kolem nich jednoznačně patří. K vidění zde budou motocyklové „modly“ jako Vincent NorVin, HRD Vincent Black Shadow, Velocette Venom Clubman či Norton Manx.

Žádný skutečný fanda motorek nevynechá expozici značky Jawa. Vidět tady může modely 350 CALIFORNIA, 350/634 RETRO, 350 MILITERY či 50 ROBBY.

A co třeba něco netradičního? V tom případě si nenechte si ujít tříkolky neboli BikeConversions německé firmy REWACO, které budou k vidění na stánku Mototrike.cz. Nabízejí autentický zážitek z jízdy spolu s vysokou mírou pohodlí díky unikátnímu systému hydropneumatického odpružení CTAF. V rámci veletrhu bude představena novinka REWACO RF1LT3 a další oblíbené modely

A kdyby na vás náhodu padla únava, na pódiu probíhá nepřetržitý program. Přednášky a promítání z cest na motorkách, workshopy se staviteli a ladiči motorek, módní přehlídky, tradiční páteční soutěž v pole dance – tanci u tyče a mnoho dalšího.