Obrazem: Výstava Motosalon, Praha – Výstaviště Letňany

Asi nebudu moc přehánět, když budu souhlasit s tím, že za začátek letošní motorkářské sezony můžeme označit den 5.3.2015 a Motosalon v Letňanech.

Asi největší středoevropský veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motosalon se koná od 5. do 8. března na výstavišti v Letňanech v celkem třech halách. Jako jediný tuzemský motocyklový veletrh získal šestý ročník Motosalonu gesci Svazu dovozců automobilů (SDA).

Většina velkých značek působících na českém trhu je na Motosalonu. Nechybí expozice značek Honda, Suzuki, Yamaha, KTM, Harley-Davidson, Triumph, BMW, Aprilia, Moto Guzzi, Indian, Victory, Royal Enfield, Ural, Kymco, Kentoya, čtyřkolky Access motor, TGB, Artic Cat, Journeyman, Can-Am, CF Moto, Gladiator a další výrobci. Narazíte i na značky, které na Motosalonu dosud nevystavovaly.

Naplánujete-li si návštěvu na sobotu 7. března , pak se ve 14 hodin s můžete těšit na parádní podívanou. Na výstaviště v Letňanech přijedou jednotně a organizovaně členové Harley Owners Group Praha Chapter na svých strojích. Nejlepší výhled bude určitě z venkovních ploch na výstavišti nebo prostoru před vchodem výstaviště.

V rámci doprovodného programu na veletrhu Motosalon se můžete potkat s českými moto jezdci z letošní dakarské rallye a účastníky dobrodružného projektu Moto cestou necestou, který se letos uskutečnil v Jižní Americe. O svých zážitcích z lednové cesty po Peru, Bolívii a Chile budou besedovat herci Jan Révai a Pavel Liška a divadelník Pavel Kulhánek v neděli na hlavním pódiu. Součástí bude i promítání videí z cest a následná autogramiáda na stánku Touratech. Přítomni budou i fotograf Tomáš Matějovský a kameraman Hynek Bernard. Více o Moto cestou necestou. Jen si vybrat ten správný termín a hodinu.

Mohlo by vás zajímat:  Olympia Brno hostí výstavu Ducati. Součástí je i speciál MotoGP, který vzdával hold Valentinu Rossimu při loučení s kariérou

A co nepřehlédnout z vystavovaných motorek? No, já bych bez dechu vychrlil, že vynechat nemůžete přece nic! Ale i tak si dovolím pár doporučení nabídnout.

Aprilia Caponord 1200 Rally na drátových kolech a s robustními kufry. Modernímu stroji odpovídá moderní výbava – možnost volby výkonových režimů, ABS s možností vypnutí do terénu, kontrola trakce ATC s možností nastavení, ale hlavně poloaktivní podvozek ADD (Aprilia Dynamic Damping).

Poprvé v ČR se představuje i inovovaný litrový superbike Aprilia RSV4, ale hlavně nová Aprilia Tuono V4 1100 RR. S větším motorem přichází o 5 koní vyšší výkon, hezčí design přední masky a stejně jako u Caponorda plnou nálož asistenční elektroniky.

BMW R1200R, BMW R1200RS, a BMW F800R. A taky se určitě zastavte u superbiku BMW S1000RR, která od toho loňského snadno poznáte podle prohozených asymetrických světlometů.
Dost času jsem strávil iu Indiana a Victory. A to nejen proto, že jsem „studoval“ úplnou novinkou Motosalonu, Indian Scout s kapalinou chlazeným vidlicovým dvouválcem do V 60°. Krasavců tam bylo víc.

A jak budete procházet halami, určitě narazíte třeba na KTM SuperAdventure 1290, „mrňouska“ KTM SuperAdventure 1290, Suzuki GSX-S1000F, Moto Guzzi Eldorado či Moto-Guzzi Audace, překrásný Triumph Street Triple Rx , dvěstě koní Yamahy YZF-R1 / M a nebo pozor (!) Yamahu XJR1300. Těžko vyjmenovat všechny naádherné exponáty , takže končím a vy se raději jděte podívat.

Ale dovolte mi ještě nasměrovat vaší pozornost na rozlehlou a neskutečně zajímavou expozici mašin kde: KAŽDÁ Z NICH JE JINÁ. KAŽDÁ Z NICH JE NEZAPOMENUTELNÁ. Ano, Harley-Davidson. A víte proč? Pominu-li mašiny, pak jsem se i tady mohl ucházet o příležitost cestovat, mít motorku i plat. Harley-Davidson totiž hledá vášnivého motorkáře, který během dvou letních měsíců uskuteční jízdu napříč Evropou. Vybraný kandidát dostane k dispozici nový harley Street Glide, k tomu kapesné ve výši 25 tisíc euro a úhradu cestovních výdajů. Peníze ani motorka se nevrací ! No není to paráda?

Mohlo by vás zajímat:  30. evropský sraz Harley Owners Group již v červnu v Itálii

A když budete chtít jen „zabít čas“, tak vedle hal je k dispozici i venkovní prostor pro testování skútrů a kaskadérská vystoupení. Stejně jako na minulém ročníku se návštěvníci mohou těšit na kaskadérskou skupinu Crazy Day, Motoškola s Mírou Lisým, 11ti násobným mistrem ČR a 3. jezdcem v Evropě v trialu.

A kdo bude chtít ještě jiný zážitek, tomu bude jistě vyhovovat trocha té chlapské zábavy. I letos u ní budou sekundovat o víkendu dívky z časopisu Maxim.

A kdy se tam chystáte vy?