Novinka 2014: Kawasaki Z1000

5. listopadu 2013 v Miláně bude oficiálně představena nová Kawasaki Z1000. Prozatím se na internetu objevilo pouze pár fotek, které nám toho moc neprozrazují. Poslední generace tohoto motocyklu se konečně dočká změn a nás velice zajímá, s čím Kawasaki přijde. Modelem z roku 2010 nasadila Kawasaki laťku hodně vysoko a i nyní bude útočit na post nejlepšího streetfightera na trhu. Není to však jediná novinka od Kawasaki. Letos se již japonský výrobce pochlubil novou Ninjou ZX-10R a modelem Z1000SX.

Nový model by měl být zaměřen především na charakter motocyklu podobný evropským značkám jako jsou Ducati, MV Augusta nebo Triumph. Keishi Fukumoto, vedoucí designér, k tomu uvedl následující: „Nový Z1000 přináší zvýšení výkonu a v návaznosti na to také větší emoce. Měl by oslovit především jezdce hledající unikátní motorku s netradičním vzhledem a skvělými jízdními vlastnostmi.“

Z1000_komplet

Očekáváme standardní vybavení dnešních novinek jakou jsou různé jízdní módy, ABS, kontrolu trakce a možná i brzdový systém Brembo z modelu ZX-10R Ninja. Spekuluje se však o motoru použitém v novém modelu. Mohlo by se jednat o litrový motor o objemu 1043 ccm, který je použit pro Ninju a Versys 1000, aby výrobce více oddělil modely Z1000 a Z800.

Jak je možno si všimnou na fotkách, Kawasaki přepracovala u tohoto modelu podsedlový plast a změnila tvar nádrže. Technické údaje o motocyklu doposud nejsou známé a musíme tedy počkat na konkrétní detaily do listopadu, kdy bude oficiálně představena.

Mohlo by vás zajímat:  Indian Motorcycle a Roland Sands Design společně představují limitovanou edici FTR inspirovanou závody Hooligan

Z1000_podsedlak
Nyní se můžete podívat ještě na promo video:

-JK-