Ludovic Lazareth je zase tady – LM 847

Někdo ho nazývá šílenstvím, někdo dalším povedeným kouskem od Lazareth. Tohle šíleně vypadající dílko, které vzniklo pod rukama nadšenců v dílně francouzského autora staveb a přestaveb motorek, se představilo na ženevském autosalonu.

Ústředním prvkem a vrcholem LM 847 není nic jiného než 4,7 litrový motor Maserati V8 s 32 ventily, 470 koníky a 620 Nm točivého momentu při 4 750 otáčkách za minutu. Tento motor byl původně postaven továrnou Ferrari pro automobily značky Maserati a můžeme se s ním setkat u několika modelů jako například GranTurismo, GranCabrio a Quattroporte. S celkovou hmotností 400 kg má mašina stále obrovský poměr výkonu k hmotnosti.

Ocasní část, která je dalším italským prvkem, pochází z Ducati 1299 Panigale a dokonale zapadá do bláznivé koncepce LM 847.

Tenhle gigant mezi motorkami není první a jistě ani poslední “bláznivost“, na kterou jsme narazili nebo v budoucnosti narazíme. Vždyť jen Ludovic Lazareth nám před LM 847 předložil třeba čtyřkolku Wazuma nebo Wazuma GT Roadster.

Určitě to nebude trvat dlouho a budeme obdivovat ještě šílenější a extravagantnější výtvory a není vyloučené, že za nimi bude zase Ludovic Lazareth. Tak se těšme!

[Best_Wordpress_Gallery id=“1″ gal_title=“10980″]