Yamaha MT-10 od AD Koncept

MT-10 nová hvězda v řadě značky Yamaha. Naháč odvozený z modelu YZF-R1 se stal velmi rychle jedním z nejoblíbenějších motorek pro úpravy, kterých se objevuje skutečně požehnaně. A co teprve AD Koncept?

Pro nádherné až umělecky vyvedené tvary je základem samozřejmě MT–10. AD Koncept se prezentuje nádhernými až umělecky vyvedenými tvary, ale některé výtvory jsou až do očí bijící. Za jeden z takových můžeme směle označit verzi v duchu ikony Valentina Rossiho. Je naprosto úžasné, jak se MT-10 může proměňovat a to mnohdy i díky jednoduchým úpravám jako jsou například některé retro prvky. Za jednu z „nejbláznivějších“ verzí je tedy určitě možné označit verzi V46, jinak také nazývanou „Doktor“.

A jaký je vlastně ten základ – Yamaha MT-10? MT-10 svým robustním vzhledem dává jasně najevo, že je stejně nedočkavá a agresivní jako její MT kolegyně. Motocykl pohání stejný řadový čtyřválec o zdvihovém objemu 999 ccm. Je jasné, že MT-10 se dostane podobných elektronických balíčků, jaké najdeme u R1.

Posaz jezdce připomíná jízdu na koni, sedíte vzpřímeně, lehce nakloněni dopředu. Pohodlí během jízdy dopřávají i široká, vysoko upevněná řídítka, krátký rozvor 1400 mm, rám Deltabox vyrobený z odlehčené směsi hliníku, ABS, odlehčená pětipaprsková kola, multifunkčí LCD displej a všechna světla, včetně směrovek a osvětlení registrační značky vybavená LED diodami.

yamaha mt-10

Technické údaje: AD Koncept Yamaha MT-10
Výkon: 160 koní při 11 500 ot./min
Točivý moment: 111 Nm při 9000 ot./min
Motor: kapalinou chlazený řadový čtyřválec o objemu 998 ccm; DOHC; 4 ventily; s křížovým klikovým hřídelem
Vrtání x zdvih: 79 x 50.9 mm
Kompresní poměr: 12:1
Spojka: mokrá vícelamelová
Převodovka: šestistupňová
Rám: hliníkový Deltabox
Přední vidlice: Ø 43 mm; teleskopické; nastavitelné
Zadní odpružení: kyvná vidlice; kloubové odpružení; nastavitelné
Přední brzda: dva 320 mm kotouče
Zadní brzda: jeden 220 mm kotouč
Délka x šířka x výška: 2 095 x 800 x 1 110 mm
Rozvor: 1 400 mm
Světlá výška: 130 mm
Objem nádrže: 17 litrů
Množství oleje: 3.9 litrů
Elektronické systémy: ABS + YCC-T + D-MODE a kontrola trakce
Mohlo by vás zajímat:  Nová Yamaha R6 GYTR/R6 Race se představuje