KTM vstupuje do modelového roku 2024 se zbrusu novými jednoválcovými modely DUKE

Zcela nové modely pro rok 2024 představují největší změnu v modelové řadě DUKE s objemem do 500 ccm od KTM 125 DUKE v roce 2011. Výsledkem je kompletní přepracování s novými motory, zcela nový koncept podvozku a nový styl, který umocňuje typicky agresivní designový jazyk KTM DUKE, na který jste si zvykli. Pro rok 2024 nový dvoudílný design rámu – složený ze zcela nového ocelového příhradového hlavního rámu s tlakově litým hliníkovým pomocným rámem – zvyšuje dynamiku zvýšením torzní tuhosti. To také přidává zlepšenou agilitu a lepší zpětnou vazbu od podvozku s novými trojitými svorkami a přepracovaným offsetem, které zlepšují jízdní vlastnosti a poskytují jezdcům větší kontrolu a stabilitu. Rám je nyní také spojen se zcela novou zakřivenou lehkou kyvnou vidlicí, která se rýsuje kolem přemístěného zadního tlumiče. To je namontováno mimo střed, aby umožnilo větší konstrukci vzduchové komory a zároveň snížilo celkovou výšku sedadla. Snížená výška sedadla byla záměrně navržena do nového designu DUKE, aby umožnila lepší přístupnost, aniž by byla ohrožena stabilita nebo ovladatelnost.

Knokaut poskytuje zcela novou generaci lehkých kompaktních jednoválcových motorů. Nabídka motorů, nazývaná LC4c, se skládá z menšího motoru 125 ccm a 250 ccm (pro vybrané trhy) a většího motoru o objemu 399 ccm, jaký najdete v KTM 390 DUKE. Na základě zkušeností získaných s předchozí generací jsou tyto pohonné jednotky kompletně přepracovány, s nově optimalizovanými hlavami válců a převodovkami, a také splňují normy kompatibility EURO 5.2.

Řada KTM DUKE 2024 také nastavuje měřítko pro skutečný technologický pokrok v segmentu NAKED s malým objemem. Všechny modely v této řadě jsou standardně vybaveny nejnovější verzí volitelného ABS Supermoto, 5” přístrojovou deskou a konektivitou pro chytré telefony – s možností osadit volitelný Quickshifter+.

2024 KTM 390 DUKE
Vizuálně se KTM 390 DUKE 2024 oprávněně stává vůdcem sady s klíčovými rozdíly od zbytku jednoválcové řady DUKE. Vizuálnímu dopadu dominují barevné varianty Signature Electronic Orange a Atlantic Blue, přičemž tento balíček doplňují delší spoilery nádrže s výraznými otvory pro přívod vzduchu, větší kryty chladiče a externí LED poziční světla. O výkon se stará zcela nový lehký jednoválcový motor LC4c o objemu 399 cm3.

2024 KTM 390 DUKE se také může pochlubit 43mm přední vidlicí WP APEX Open Cartridge s nastavením 5-cvaknutí při odskoku a kompresi a zadním tlumičem s děleným pístem s nastavitelným odskokem a předpětím. To znamená, že ovládání může být přizpůsobeno tak, aby dokonale odpovídalo potřebám jezdce. Přehoďte nohu přes nové sedadlo a uvítá vás zcela nový 5“ TFT displej s volitelnými jízdními režimy. Výchozí nastavení je STREET Mode, s RAIN Mode, jak název napovídá, je volitelný za nepříznivých povětrnostních podmínek pro méně agresivní odezvu plynu a Cornering MTC jako standardní vybavení. Obrazovka TRACK je na KTM 390 DUKE k dispozici poprvé.

2024 KTM 125 DUKE
Zatímco KTM 125 DUKE může být na vstupní úrovni řady KTM Naked, dominuje segmentu maloobjemových motorů. Výkonný motor o objemu 125 ccm, výjimečná elektronika a odpružení WP APEX zvedají 2024 KTM 125 DUKE do nových výšin. Vizuálně se KTM 125 DUKE 2024 odlišuje od zbytku malé řady DUKE zcela novými barevnými možnostmi Electronic Orange a Atlantic Blue, lakovaným rámem světlometů s ultrajasným LED světlometem a kompaktními spoilery nádrže.

Elektronicky sdílí 2024 KTM 125 DUKE svůj 5” TFT displej s KTM 390 DUKE s možností volby TRACK obrazovky a ABS jako standard. Propracovaný systém ride-by-wire a automatické resetování ukazatelů směru zatáčení doplňuje balíček. 2024 KTM 125 DUKE má také 43 mm WP APEX Open Cartridge nenastavitelnou přední vidlici se zdvihem 150 mm a WP APEX Separate pístový tlumič s předpětím nastavitelným nástrojem.

K dalšímu vylepšení nové generace KTM DUKE řady 2024 je komplexní výběr KTM PowerParts a KTM PowerWear speciálně navržený tak, aby vyhovoval nové řadě DUKE a jejím jezdcům a poskytoval výkon, styl, ochranu a pohodlí. Modely KTM DUKE 2024 budou na vybraných trzích dostupné od září 2023. Načasování a dostupnost nejsou nezahrnují Severní Ameriku.