Yamaha Motor Europe a Swobbee zkoumají potenciál vyměnitelných baterií se skútry NEO v Berlíně

Vzhledem k tomu, že poptávka po elektrických vozidlech neustále roste, tato spolupráce poskytuje zákazníkům lepší zkušenost a usnadňuje a zpřístupňuje pohodlné a bezpečné nabíjení. Yamaha Motor Europe a Swobbee, průkopnický poskytovatel infrastruktury pro výměnu a nabíjení chytrých baterií, oznamují spolupráci v rámci Proof of Concept, kdy si zákazníci mohou předplatit elektrické NEO Yamaha a vyměnit baterie skútru na jedné z nabíjecích stanic Swobbee. Tento projekt bude zahájen letos v červenci a bude se konat ve vnitřním městě Berlína v Německu, epicentru elektrické mobility v Evropě. Konkrétně, zákazníci s ekvivalentem 50 ccm, licencí AM, si mohou předplatit službu Swobbee a získat skútr NEO s elektrickým pohonem Yamaha na měsíční bázi. Předplatné zahrnuje údržbu a servis, pojištění a výměnu v případě závad. Předplatitelé mohou jednoduše vyměnit prázdné baterie za plně nabité na nabíjecích stanicích Swobbee zdarma. Díky integraci baterií Yamaha NEO do pokročilých nabíjecích stanic Swobbee si jezdci mohou vychutnat bezproblémové, efektivní a bezpečné nabíjení.

Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Swobbee, abychom dále pozdvihli trh elektrických dvoukolových vozidel. Poptávka po elektrických vozidlech a flexibilních řešeních vlastnictví stále roste. Swobbee a Yamaha si tuto potřebu uvědomují a spojují obě silné stránky, aby pracovaly na inovativních technologiích a udržitelnější mobilitě a zároveň poskytovaly zákazníkům pohodlí, řešení snadného nabíjení a zlepšení celkového zážitku z jízdy na NEO. Tento projekt vyměnitelné baterie je také součástí dlouhodobého plánu Yamahy stát se uhlíkově neutrální pro budoucnost.

Mohlo by vás zajímat:  Olympia Brno hostí výstavu Ducati. Součástí je i speciál MotoGP, který vzdával hold Valentinu Rossimu při loučení s kariérou

— Clément Villet, ředitel pozemní mobility společnosti Yamaha Motor Europe

Tato spolupráce se společností Yamaha představuje významný milník v našem poslání učinit městskou mobilitu dostupnou, čistou a bezpečnou. Společně jsme odhodláni poskytovat špičkovou nabíjecí infrastrukturu, která splňuje vyvíjející se potřeby uživatelů elektrických vozidel.

— Thomas Duscha, CEO Swobbee