Honda Bulldog concept. Budoucnost nebo jen představa? – foto + video

Japonská Honda představila na výstavě Osaka motorcycle show koncept motocyklu Honda Bulldog concept. Tento koncept patřil na výstavě mezi to nejzajímavější.

HONDA_BULLDOG-1024x450

Designem vychází z populárních skútrů Zoomer (v USA Ruckus) s dvěma velkými světly (v Evropě se model Zoomer již neprodává). Jako základ konstrukce posloužila japonská verze Hondy CB500. Díky industriálnímu nádechu vypadá Bulldog opravdu zajímavě a povedený design podtrhují černá kola vyvedená v retro stylu a modrý rám. Kola mají průměr 15 palců a jsou na nich obuty již zmíněné pneumatiky s vysokým profilem, které budou jako stvořené pro pohyb v horších podmínkách. Bulldog se ale také může pochlubit nízkým sedlem 730 mm nad zemí, díky kterému ho v pohodě zvládnou i ženy.

032015middleBulldog-730x486

Zaujme i robustní výfuk s ochranným krytem a velmi již zmiňované nízko položené sedlo. Za sedlem má své místo držák pro uložení například piknikového košíku a po stranách nádrže se nachází úložný prostor. Zadní kolo tohoto konceptu roztáčí dvouválcový, kapalinou chlazený motor o zdvihovém objemu 400 ccm, jehož výkon sice specifikovaný nebyl, ale v tomto ohledu Bulldog strádat určitě nebude.

032015bottomBulldog-730x486

Zda se tento motocykl opravdu stane realitou a v jakém časovém horizontu, Honda zatím neoznámila. Informace o případné sériové výrobě Honda bohužel tají a tak je zatím ve hvězdách , jestli tento koncept upadne do zapomnění, nebo si ho budeme moct brzy koupit.