BMW Motorrad International GS Trophy 2024 se bude konat v Namibii

Místo konání BMW Motorrad International GS Trophy 2024 je známé, tentokrát se toto off-roadové dobrodružství uskuteční v Namibii.

Mezi fascinující krásy Namibie patří nádherná krajina, ale i jedinečná flóra a fauna. Když se po horkém dni, končícím sytě rudým západem slunce, setmí, rozzáří se nad tímto rájem na pobřeží Atlantského oceánu v jihozápadní Africe velkolepá hvězdná obloha. Zkrátka výprava do fascinující Namibie bude v mnoha ohledech zcela jedinečným zážitkem, okořeněným pořádnou porcí SpiritOfGS.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor Europe se i letos zúčastní veletrhu Eurobike

Národní kvalifikační kola a první mezinárodní kvalifikační kolo pro mezinárodní tým na akci BMW Motorrad Days 2023

Do oficiálního startu BMW Motorrad International GS Trophy 2024 ještě nějaký čas zbývá a předzvěstí toho, co na účastníky čeká, jsou národní kvalifikace. Po celém světě se uskuteční 15 národních kvalifikačních akcí a jedno mezinárodní kvalifikační kolo, kde zkušení jezdci vytrvalostních závodů budou moci předvést své schopnosti.

Aby si zájemci zajistili místo v jednom z 22 národních týmů, musí absolvovat školení s GPS navigací, jízdy v terénu a technické zkoušky. Ženské týmy, které zvítězí na národní úrovni, si zajistí účast na mezinárodní ženské kvalifikaci, kde bude vybráno celkem šest ženských týmů, jež si spolu s 16 mužskými týmy zajistí vytoužená místa v letadle do Namibie.

Kvalifikační kola pro BMW Motorrad International GS Trophy 2024 jsou vypsána pro následující země a regiony:

  • Brazílie, Benelux, Čína, Německo, Francie, Itálie, Indie, Japonsko, Latinská Amerika (Chile, Kostarika, Salvador, Guatemala, Kolumbie, Panama, Paraguay, Peru), Mexiko, Blízký východ (Arabské emiráty – Abú Dhabí a Dubaj, Bahrajn, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Omán, Pákistán, Katar, Saúdská Arábie), Jihoafrická republika, Jižní Korea, Velká Británie, USA
Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje soutěžní R 1300 GS Trophy a motocykl F 900 a motocykl F 900 GS Trophy pro maršály

Ti, kteří na seznamu národních nebo regionálních kvalifikačních kol nevidí svou zemi, nemusí zoufat. V rámci akce BMW Motorrad Days, konané od 7. do 9. července 2023 v Berlíně, uspořádá společnost BMW Motorrad ve dnech od 6. do 8. července 2023 vůbec poprvé mezinárodní kvalifikaci, v níž dostanou úspěšní zájemci šanci k účasti na Internatinal GS Trophy 2024 v takzvaném mezinárodním týmu. Odkaz na přihlašovací stránku bude k dispozici na stránkách gstrophy.com v březnu 2023.

BMW Motorrad International GS Trophy 2024 Namibie

Rozeklané útesy, hluboká údolí, divoké řeky a nádherné středomořské pobřeží se ve dnech 4. až 10. září 2022 staly mimořádně náročnými kulisami závodu BMW Motorrad International GS Trophy, který se konal v Albánii a vyžádal si plné nasazení všech 57 účastníků.

Mohlo by vás zajímat:  Registrace na HUSQVARNA TREK 2024 otevřena

Jak vysvětluje Dr. Ralf Rodepeter, šéf produktového managementu BMW Motorrad, Namibie připraví závodníkům na motocyklech GS zcela jiné podmínky: „Po Tunisku, Jižní Africe, Patagonii, Kanadě, Thajsku, Mongolsku, Novém Zélandu a nedávné Albánii hledali zástupci BMW Motorrad opět dokonalý terén pro motocykly GS – a našli ho v úžasné Namibii. Nespočet terénních kilometrů s náročnými profily tras procházejících nádhernou krajinou s fascinující flórou a faunou opět zaručuje vzrušující GS Trophy.“