BMW Motorrad představuje soutěžní R 1300 GS Trophy a motocykl F 900 a motocykl F 900 GS Trophy pro maršály

Až bude 22 národních týmů, z nichž je 6 ženských a 16 mužských, s celkem 60 jezdci bojovat ve dnech 15. až 20. září 2024 o prestižní trofej na BMW Motorrad International GS Trophy 2024 v Namibii, budou se moci při cestě napříč touto africkou zemí spolehnout na soutěžní motocykly BMW R 1300 GS Trophy. Soutěžní motocykl R 1300 GS byl vyvinut na základě modelu R 1300 GS výhradně pro tuto soutěž, která se koná od roku 2008. Díky speciální výbavě je připraven pro všechny situace. Velké GS s výkonným motorem boxer je vybaveno zvýšenými řídítky, ochranným rámem motoru, chráničem podvozku a rámu, nastavitelnou řadicí a brzdovou páčkou, stupačkami jezdce GS Vario, enduro páčkami, ochranným krytem světlometu a bílými chrániči rukou. Terénní pneumatiky s hrubým vzorkem na černých drátěných kolech a sólo sedlo jsou navrženy tak, aby zvládly i obtížný terén soutěže BMW Motorrad International GS Trophy 2024 v Namibii ve východní Africe.

S výjimkou několika detailů může být tento soutěžní motocykl R 1300 GS Trophy nakonfigurován na základě standardního R 1300 GS Trophy.

Přestože soutěžní motocykl BMW Motorrad vychází z modelu R 1300 GS Trophy, nelze jej koupit přesně v tomto provedení. Specifických pro něj ale je pouze několik detailů v podobě polepů, velkého ochranného krytu podvozku a řadicí páčky. Základní metalický lak Racing Blue říká vše: toto R 1300 GS Trophy s červenými a bílými pruhy a nápisy, v kombinaci se zadním rámem lakovaným matným bílým metalickým lakem, doslova vzbuzuje chuť na sportovní jízdu v terénu. To platí i pro 22 týmů, které v září osedlají své R 1300 GS Trophy. V duchu svého zaměření na jízdu v terénu je model Trophy vybaven například kryty chladiče, které jej chrání před poškozením, např. před úlomky kamenů. Nechybějí ani robustní drátěná kola, která jsou součástí terénní výbavy. Standardně jsou k dispozici v černém provedení, volitelně je lze objednat také ve zlaté barvě.

Mohlo by vás zajímat:  Pilníkovo pozdní odpoledne s FMX hvězdami z Francie, Anglie i Rakouska

BMW F 900 GS Trophy pro maršály – sportovní terénní motocykl střední třídy jako doprovodný stroj vedení soutěže GS Trophy.

Maršálové soutěže GS Trophy, kteří budou účastníky bezpečně navigovat v náročném namibijském terénu, se budou moci spolehnout na vysokou technickou úroveň a terénní schopnosti svého vybavení. Motocykl F 900 GS Trophy pro maršály vychází z modelu F 900 GS a je prémiovým endurem BMW Motorrad ve střední třídě. S výkonem 77 kW (105 k) a širokými možnostmi použití díky jeho terénním schopnostem a dramatickému snížení hmotnosti o 14 kg oproti předchůdci se bude tento sportovní model GS řady F cítit v Namibii vedle soutěžních motocyklů R 1300 GS Trophy jako doma.