BMW C 400 GT: Gran Turismo mezi středně velkými skútry v novém

BMW Motorrad založilo novou produktovou modelovou řadu Urban Mobility v roce 2011 představením prémiových jednostopých velkých skútrů C 600 Sport a C 650 GT. Tyto modely následovalo C 400 X, dynamicky orientovaný prémiový jednostopý stroj segmentu středně velkých skútrů, který byl poprvé představen na podzim roku 2017. Nyní BMW Motorrad přináší model BMW C 400 GT, cestovní provedení středně velkého skútru, zaměřeného na ještě vyšší komfort a lepší možnosti cestování. Ať se jedná o jízdu do centra města, o cestu do kanceláře nebo o vyjížďku po práci či o víkendu, nové C 400 GT je ideálním partnerem, s nímž jsou projížďky ve volném čase ryzí zábavou. A to nejen sólo, ale také se spolujezdcem.

Výkonný, úsporný jednoválcový motor kombinovaný s převodovkou CVT, tlumičem vibrací a systémem ASC

C 400 GT pohání úsporný jednoválcový motor s výkonem 25 kW/34 koní, který je použit také u C 400 X. Přenos hnací síly zajišťuje bezestupňová převodovka CVT (Continuously Variable Transmission) a torzně tuhá kyvná vidlice s inovativním ložiskem uložení pro minimální vibrace a maximální komfort. Více bezpečnosti během akcelerace, zejména na kluzkém povrchu, zaručuje automatická kontrola stability.

Robustní rám, teleskopická přední vidlice a výkonný brzdový systém s ABS

Stejně jako BMW C 400 X, je také nové C 400 GT vybaveno robustním prostorovým rámem z ocelových trubek. Odpružení a tlumení vpředu má na starost teleskopická vidlice, vzadu jsou použity dvě pružiny. Nastavení a zdvih pružiny byly naladěny tak, aby zajistily, že sportovní a dynamické svezení je kombinováno s velmi vysokou úrovní komfortu. Špičkový brzdný výkon a vynikající bezpečnost zajišťuje dvojitá kotoučová brzda vpředu ve spojení s jednokotoučovou brzdou vzadu a také standardně nabízený systém ABS.

LED osvětlení jako standard a BMW Motorrad Connectivity jako doplňková výbava

Vedle standardně dodávaného LED osvětlení nabízí nové C 400 GT také řadu silných stránek v oblasti konektivity, která je v tomto segmentu nová. Multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým, plně barevným TFT displejem je například k dispozici jako volitelná výbava. Ve spojením s dále vylepšeným ovladačem Muti-Controller od BMW Motorrad nabízí integrované ovládání, což znamená, že jezdec má rychlý přístup k motocyklu a funkcím konektivity, aniž by byl rozptylován od dění na silnici. Kromě toho, že nabízí možnost používat při jízdě telefon a poslouchat hudbu, skýtá také výhodu snadné navigace prostřednictvím praktických šipek.

Mohlo by vás zajímat:  Bez spěchu, ale s radostí. BMW je partnerem Národního dne bez spěchu

Moderní, inovativní design s ochranou před větrem a špatným počasím, geniální koncept úložných prostorů

Nové C 400 GT lze okamžitě rozpoznat jako člena rodiny BMW Motorrad segmentu C. Je elegantní a praktické a vždy připravené na klidné projížďky městem nebo delší výlety se spolujezdcem. Pohledu zpředu dominuje aerodynamicky navržený dvojitý LED světlomet s výraznými tvary LED světel pro denní svícení (podle trhu) v podobě světlovodných trubic. Společně s hladkou a velmi organicky navrženou kapotáží se zabudovanými směrovými světly zaručují, že nové Gran Turismo se od svých konkurentů v segmentu středně velkých skútrů zřetelně odlišuje. Zásluhou vyššího čelního skla, než v případě C 400 X, nabízí lepší ochranu proti větru a špatnému počasí. Pečlivě navrženými úložnými prostory, které tvoří dvě přihrádky před jezdcem a prostor pod jednodílným pohodlným sedlem, nabízí nový středně velký skútr také vše, co je potřeba pro každodenní jízdu i delší výlety. Nové C 400 GT je vybaveno další komfortní funkcí v podobě standardně dodávaného bezklíčkového ovládání. To umožnuje velmi pohodlné startování a uzamykání řídítek, sedadla, hrdla nádrže a úložných prostorů. Nové C 400 GT se vyznačuje vylepšenými komfortními vlastnostmi v podobě sedla se samostatným opěradlem a velkými opěrkami nohou spolujezdce namísto klasických stupaček.

Atraktivní barvy pro zvýraznění charakteru

Pro nové BMW C 400 GT jsou na výběr tři barevná provedení. Bílá Alpine White působivým způsobem vyzdvihuje osobitý design skútru. Jakožto svěží barva s nádechem lehkosti také zdůrazňuje klíčové vlastnosti nového Gran Turisma, jako je agilita, snadné nastupování a lehkost. Druhým barevným provedením je šedá Moonwalk Grey, která potvrzuje špičkový, moderní a harmonický charakter dynamického Gran Turisma. Toto barevné provedení dává novému C 400 GT obzvláště moderní nádech a ladí s kontrastními barvami, použitými s cílem vytvořit celkově promyšlený design. Třetím barevným provedením je černý metalický lak Blackstorm, zdůrazňující osobitý a vysoce kvalitní vzhled modelu C 400 GT.

Vlastnosti nového BMW C 400 GT:

 • Hospodárný jednoválcový motor s objemem 350 cm3, vysokým točivým momentem a převodovou CVT.
 • Vysoce kompaktní konstrukce s mazáním s mokrou klikovou skříní.
 • Výkon 25 kW/34 koní při 7500 ot./min a točivý moment 35 Nm při 6000 ot./min.
 • Elektronické vstřikování paliva, digitální řízení motoru a ASC.
 • Podvozek s robustním rámem z ocelových trubek.
 • Torzně tuhá kyvná vidlice s inovativním ložiskem kyvné vidlice pro minimální vibrace.
 • Teleskopická vidlice vpředu a dvě pružiny vzadu s dostatečným zdvihem.
 • Výkonný brzdový systém se standardně dodávaným ABS.
 • Opěrky nohou spolujezdce namísto klasických stupaček.
 • Sedlo se samostatným opěradlem.
 • LED osvětlení jako součást standardní výbavy.
 • LED světlo pro denní svícení jako součást volitelné výbavy.
 • Funkce Keyless Ride jako součást standardní výbavy.
 • Konektivita: Multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým, plně barevným TFT displejem a množství prvků jako dodatečná výbava.
 • Výrazný a dynamický design.
 • Vylepšená ochrana proti větru a špatnému počasí, promyšlená ergonomie.
 • Velkorysý úložný prostor se dvěma odkládacími schránkami a prostor pod sedadlem flexcase.
 • Atraktivní barevné varianty s různými styly.
Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad uvádí koncept BMW R20