Amatér republika cup – závody pitbiků

Minulou něděli jsme se zúčastnili akce Amatér republika cup. Ve středočeském kraji, nedaleko Benešova, se nachází vesnice Kozmice, u které je motokrosová trať. Na té se dříve jezdili i velice prestižní závody. Bohužel v dnešní době má sotva poloviční délku, a tak se zde závodění omezilo a konají se zde především hobby závody.

My jsme v sobotu ráno vyrazili na doporučení od známého okouknout akci, na které kralují pitbike. Závody se jezdí v celkem 7 kategoriích prakticky bez omezení věku.  Jako první přišla na řadu kategorie PJ – Pitbike Junior, ve které jezdil kluk, kterému bylo odhadem kolem 3 let.  Již během tréninků byla vidět odhodlanost všech jezdců. Poté co všichni jezdci absolvovali tréninková kola, byla vyhlášena přestávka na oběd během které jsme si prošli zázemí některých jezdců.

Jezdec kategorie Pitbike Limit, Karel Štěpánek, nám během krátkého rozhovoru vysvětlil, jak moc pro jezdce závody pitbike znamenají a že jejich budoucnost je nejistá. Bohužel motorsport v České republice nemá dostatečnou podporu, což je ještě více zřejmé po zrušení závodů MotoGP v Brně od příštího roku. Podobný osud pravděpodobně čeká i tyto závody pitbike, pokud se nenajde dostatečná podpora.

Po přestávce na oběd přišly na řadu samotné závody. Ty probíhají formou dvou rozjížďěk s upravenou délkou času. Během závodů jednotlivých kategorií bylo vidět, že jsou všichni dychtiví po výhře a sledovali jsme tak parádní souboje nejen v zatáčkách, ale i při skocích přes jednotlivé lavice. Bohužel bylo vidět i několik pádů a odstoupení ze závodů z důvodu technické poruchy na motocyklech. K našemu velkému překvapení v kategorii Pitbike Limit závodily dvě ženy. Pokud se domníváte, že ženy byly jen do počtu tak se pletete – níže se můžete podívat na výsledkovou listinu.

Mohlo by vás zajímat:  Honda X-ADV se představuje pro modelový rok 2024

Pro nás tyto závody byly skvělým zážitkem a doufáme, že neupadnou v zapomnění. Rádi bychom se přijeli podívat i na další ročníky. Mohu prozradit, že jsme dostali pozvání si vyzkoušet s některými jezdci alespoň trénink. Můžete se tedy těšit na další článek s touto tématikou. Sám jsem zvědavý jak si povedeme v této kategorii motocyklů.

Výsledková listina – kategorie Pitbike Limit:

Umístění Jezdec Celkem bodů
1. Karel LASEK 48
2. Kaja SVOBODA 48
3. Kamil TRNKA 40
4. Fanda KUTTA 36
5. Michael HOLESOVSKY 30
6. Karel STEPANEK 30
7. David JANCAR 27
8. Klara SINGEROVA 27
9. David HOLESOVSKY 26
10. Monika VANICKOVA 24
11. Lukas VOSALIK 21
12. Michal JARUSEK 21

kozmice_120714