Pozvánka: Stunt Battle Europe 2014

Stunt Battle Europe je motokaskaderský závod, který svým rozsahem navazuje na éru Mistrovství světa Street Fighter Day. Stuntridingové soutěže si v poslední době získaly oblibu snad v celé Evropě, Česká republika není výjimkou. Řádění na motorkách, řev motorů a vůně spálených pneumatik každoročně láká čím dál více milovníků toho kaskadérského umění. Na Stunt Battle Europe 2014 bylo pozváno celkem 80 špičkových jezdců z celé Evropy, z nichž se šestnáct nejlepších utká v tzv. battlu o nejlepšího stuntridera. Závod proběhne v době konání Mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP ČR 16. srpna 2014 od 12:00 hodin u OC Olympia Brno. Celodenní program nabídne zábavu nejenom pro příznivce nebezpečí a adrenalinu, ale i pro rodiny s dětmi.

Účast na Stunt Battle Europe již potvrdilo několik jezdců z České republiky včetně Martina Krátkého, Mistra ČR v letech 2012 a 2013 a Vicemistra světa ze STUNT GP Poland 2014. Zúčastní se ale i jezdci z Polska, Německa, Francie a Chorvatska. Svoji účast zvažuje i bývalý mistr světa ve stunt ridingu Zoltán Angyal z Maďarska. Z kvalifikace, která začíná ve 12 hodin, vzejde 16 postupujících riderů, které pošle 3 členná porota do vyřazovacích bojů. Finálové jízdy se pojedou ve večerních hodinách pod umělým osvětlením, které dodá jízdám ještě větší nádech adrenalinu. Odpoledne a večer Vás mezi jízdami soutěžících riderů čekají exhibiční show. Těšit se můžete na šestimetrový Globus smrti, ve kterém se zároveň představí čtyři jezdci týmu Crazy Day včetně filmového kaskadéra Jana Holuba. Dále uvidíte exhibici Richarda Mošny se svojí čtyřkolkou a spolu s Richardem Lorenzem pro Vás mají připravené číslo Stunt Living ramp, neboli živou rampu. Po finálových jízdách se ještě jednou představí jezdci v globusu smrti, kteří tentokrát pojedou svoji show po tmě a jejich bláznivá jízda v ocelové kouli bude doplněna o pyro efekty. Po té už se můžete těšit na rockovou noc v doprovodu revivalových kapel Red Hot Chili Peppers a Rammstein, kteří svoji show okoření pyro technikou.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CBR1000RR-R Fireblade se představuje pro rok 2024

Odpolední program myslí i na nejmenší fanoušky motorek. Za dětmi přijede Batman ve svém Batmobilu, ve kterém se mohou nejen vyfotit, ale užít si spolu s Batmanem i projížďku v jeho „superkáře“. Na pomoc si Batman přizval i známé šikuly PATa a MATa, kteří se stuntridingu začali také věnovat, tak uvidíme, jak jim to půjde. Dále na děti čekají atrakce a soutěže.

 stunt

Tisková zpráva / -JK-