20. BMW Motorrad Days se budou konat 2. a 3. července v Berlíně.

20. ročník srazu BMW Motorrad Days se uskuteční 2. a 3. července 2022 na výstavišti v Berlíně. Bezprostředně po skončení festivalu Pure&Crafted (1. července) přiláká největší světové setkání BMW Motorrad své fanoušky poprvé do německé metropole.

„Věříme, že Berlín je pro BMW Motorrad Days ideálním místem. Jako mezinárodní město nabízející bohaté kulturní vyžití, širokou škálu výletů po okolí a jedinečný životní styl má hlavní město Německa vše, co je potřeba k tomu, aby bylo setkání BMW Motorrad Days ještě rozmanitější a atraktivnější,“ říká Dr. Markus Schramm, šéf BMW Motorrad. Výrobní srdce motocyklů BMW bije v berlínském závodě již 53 let. A téměř každý motocykl BMW má proto ve svých pneumatikách berlínský vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  V továrně Morimachi společnosti Yamaha Motor Co., Ltd. bude vybudováno nové zařízení pro testování vodíkové energie

Kromě nových produktů, velkolepých kaskadérských kousků, možností testovacích jízd a vyjížděk čeká na návštěvníky i mnoho dalšího. Motocykloví fanoušci z celého světa si již tuto událost poznamenali do svých kalendářů jako akci, na níž nesmějí chybět. Návštěvníci ze vzdálených zemí, jako jsou USA, Japonsko nebo Austrálie, sportovní, cestovní a enduro jezdci, blázni do individuálních přestaveb nebo milovníci motosportu si na BMW Motorrad Days najdou to své. Ať už během dne v rozsáhlém areálu mezi starými a novými motocykly, nebo večer za tónů živé hudby.

Streetbike Stunt Show, Trial Show a FMX Show – to vše jsou představení posouvající hranice fyziky jízdy na motocyklu. Velkou tradici jezdců na „stěně smrti“ naopak oživuje Original Motodrom, nejstarší stále „sloužící“ kolmá stěna na světě. Donald Ganslmeier a jeho tým zde bude hřmít a pohybovat se na dřevěné kolmé stěně v dechberoucím stylu. O příznivce scény úprav motocyklů bude plně postaráno v areálu Wheels.

Kromě velkého množství nabízených testovacích jízd, na nichž se představí celý sortiment, můžete samozřejmě na motocyklu objevovat i půvabné okolí Berlína a Braniborska. Návštěvníci budou moci prozkoumat okolní krajinu v rámci jejich účasti na speciálních testovacích jízdách a enduro výletech s místními průvodci. Aspirující motocyklisté, kteří ještě nemají řidičský průkaz, si také budou moci vyzkoušet jízdu na motocyklu BMW. K dispozici budou také „ochutnávkové“ tréninky endura.

Mohlo by vás zajímat:  V prvních měsících tohoto roku zemřelo 23 motorkářů, těžce zraněných je téměř stovka

Další zajímavostí budou prohlídky továrny BMW Motorrad, které nyní poprvé v rámci setkání BMW Motorrad Days nabídnou pohled do zákulisí výroby motocyklů.

Rozsáhlý veletržní a výstavní areál nabídne přehlídku celé rozmanitosti společnosti BMW Motorrad. Kromě uceleného produktového portfolia BMW Motorrad mohou návštěvníci očekávat také jedno či dvě překvapení. Na místě se představí přibližně 50 vystavovatelů, kteří poradí potenciálním zákazníkům a představí nové nápady a inovativní příslušenství související s BMW Motorrad.

Výborně bude postaráno i o mladé hosty: V dětském koutku bude připravena spousta vzrušujících her a speciálně navržená dětská cyklistická dráha – vzrušující a akcí nabitý víkend je zaručen.

Novinkou v programu bude General Store známý z festivalu Pure&Crafted s řadou dalších vystavovatelů z oblasti životního stylu a také bar „The House of Machines“ s hudebním pódiem Marshall Live Music Stage.

Všichni, kdo sní o dalekých zemích, budou moci v kině zhlédnout některý z cestopisných filmů, zatímco milovníci motoristického sportu se již nyní mohou těšit na hvězdy týmu BMW Motorrad WorldSBK.

Akce BMW Motorrad Days je již dlouho považována za tradiční akci, která má své stálé místo v kalendáři každého motorkáře. V roce 2001 se akce poprvé konala v rakouském Seefeldu, po němž následovalo 18 ročníků v Garmisch-Partenkirchenu. V letech 2020 a 2021 se akce nekonala kvůli celosvětové pandemii koronaviru. Rozhodnutí přivést setkání BMW Motorrad Days do Berlína má za cíl ukázat novou cestu v budoucím rozvoji značky BMW Motorrad. Berlín je zároveň ideální platformou pro moderní koncepty městské mobility i na dvou kolech.

Bezprostředně před BMW Motorrad Days se 1. července uskuteční festival Pure&Crafted, který byl v Berlíně založen v roce 2015 a jehož iniciátorem je BMW Motorrad. Ten se již podruhé uskuteční v Letní zahradě na berlínském výstavišti a BMW Motorrad je samozřejmě i letos jeho hlavním sponzorem. Fanoušci zde zažijí speciální kombinaci živé hudby, motocyklové kultury a nově pojatého tradičního odkazu značky.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje modernizaci výrobního programu pro modelový rok 2025

Předprodej vstupenek na BMW Motorrad Days byl již zahájen. Jednodenní vstupenky je možné zakoupit za 10 eur (sobota) a 5 eur (neděle), kombinované vstupenky (sobota a neděle) jsou k dispozici za 12 eur. Děti a mládež do 15 let včetně mají vstup zdarma.