Luciano Benavides odstoupil z Desafio Ruta 40 kvůli zranění

Hvězda rallye Husqvarna Factory Racing Luciano Benavides byl nucen opustit Desafio Ruta 40 poté, co havárie v první etapě měla za následek zlomeninu horní části pravé stehenní kosti. Po silném startu na měřeném speciálu Benavides spadl ze svého FR 450 Rally a následně byl letecky transportován do nemocnice v nedaleké Cordobě.

Jako vicemistr na loňském Desafio Ruta 40 zamířil Luciano na akci v roce 2024 s velkou nadějí, že na domácí půdě bude ještě lepší. Nehoda, která se stala 258 kilometrů ve speciálu, a výsledná zlomenina, frustrující, vyřadily mistra světa FIM 2023 v rallye v nájezdech z účasti ve zbývajících dnech závodu.

Po úvodních kontrolách a diagnóze byl 28letý muž převezen do nemocnice v Saltě k dalšímu vyšetření. Všichni v Husqvarna Factory Racing přejí Lucianovi úplné a rychlé uzdravení ze svého nešťastného zranění.

Andreas Hölzl – manažer rally týmu: „Luciano měl opravdu dobrý start do rally až do své nešťastné havárie. Když dorazil do nemocnice, byla mu diagnostikována malá zlomenina na hlavě stehenní kosti. Dnes mají proběhnout další kontroly, aby se rozhodlo, zda je nutná operace. Samozřejmě nás opravdu mrzí, že se to stalo, a je to zklamání, zvláště když to byl Lucianův domácí závod, ale nyní se zaměříme na to, abychom se ujistili, že se plně zotaví, než se vrátí k závodění.“