Novinka 2014: Yamaha FJR 1300ES

Yamaha představila další model ze série motocyklů pro rok 2014. Model FJR 1300ES nyní nabízí s elektronicky nastavitelným podvozkem pro rychlé nastavení různých jízdních stylů, který má za úkol především větší pohodlí pro cestování.

FJR1300ES_1
Označení modelu „ES“ znamená upravení tlumení přední vidlice a nastavení zadního tlumiče. Jsou k dispozici čtyři stupně nastavení předpětí – stupeň I, stupeň I se zavazadly, stupeň II, stupeň II se zavazadly. V každém nastavení předpětí jsou tři stupně tlumení – měkký, standardní a tvrdý. Elektronický podvozek se nastavuje pomocí tlačítka na rukojeti, přičemž nastavení lze zkontrolovat na displeji přístrojové desky.

Motocykl dále standardně nabízí kontrolu trakce, která byla vyvinuta pro MotoGP. Když je kontrola trakce zapnuta, systém hlídá prokluzování kola, nastavuje časování zážehu a vstřikování paliva pro udržení trakce. Systém je navržen tak, aby skvěle fungoval i na silnicích horší kvality.

Neodmyslitelnou součástí je tempomat nastavitelný pomocí tlačítka na levé rukojeti. Mezi další funkce a doplňky tohoto modelu patří například dvoupolohové sedlo jezdce, třípolohové nastavení řidítek, boční kufry, vyhřívané rukojeti a 12V zásuvka. Opětně se tím potvrzuje, že model Yamaha FJR 1300ES má poskytovat co možná největší komfort pro cestování.

FJR1300ES_2

-JK-