Novinka 2014: Ducati 899 Panigale – video

Tak a máme zde další novinku pro rok 2014, tentokrát od firmy Ducati. Model 899 Panigale by měl nahradit stávající model 848 EVO.

Jedná se o nový dvouválcový motor do „L“ Superquadro. 109kW a 99Nm při suché váze 169kg bude jistě dostačující (model 848 EVO má o 8 koní méně). Dostupné budou dvě barevné provedení – klasická Ducati červená v kombinaci s černými koly a bílá s červenými koly.

Na modelu můžeme standardně najít quickshifter, přepínatelné palivové mapy, ABS, kontrolu trakce, antihopingovou spojku a Ride-by-Wire systém (dále jen „RbW“). K dispozici jsou 3 jízdní módy – wet, sport a race. V módu „wet“ máme k dispozici 110 koní, ABS, plnou kontrolu trakce a RbW systém. Mód „sport“ nabízí plný výkon motocyklu, ABS, ale kontrola trakce již nezabírá tolik jako v wet módu. To samé platí pro RbW systém. Poslední mód „race“ je nejzajímavějším a to především z důvodu, že kontrola motocyklu elektronikou je zde omezena na minimum, což má za následek ten pravý pocit z jízdy. ABS lze samozřejmě ve všech jízdních režimech vypnout úplně.

Ducati 899 Panigale je slabší verzí modelu 1199 Panigale, což je na první pohled zřejmé podle designu a stejného typu rámu. Nyní si musíme počkat na stanovení ceny pro český trh. Prozatím je nám známa pouze cena v USA – 14.995 dolarů za verzi v červené barvě, za bílou je pak nutné si připlatit 300 dolarů.

Na závěr se můžete podívat na promo video tohoto modelu.

-JK-