Replika KTM 450 Rally 2024

S tolika neznámými přes 1000 kilometrů závodů je Rallye Dakar vrcholem rally-raidů a jednou z notoricky známých těžkých událostí na světě. To je důvod, proč použití nejlepšího vybavení dělá z KTM 450 RALLY REPLICA vynikající volbu pro závodníky, na kterou se mohou spolehnout.
KTM 450 RALLY REPLICA je vyvinuta se zkušenostmi, skvělou konstrukcí a intenzivním testováním odolnosti – od svého motoru KTM 450 ccm SOHC až po jeho účelový trojúhelník pro ty dlouhé dny v sedle a šestistupňovou převodovku Pankl.

Existuje jen málo rozdílů mezi replikou stroje a jeho sesterským modelem, motocyklem KTM 450 RALLY od Red Bull KTM Factory Racing. KTM 450 RALLY REPLICA je seriózní stroj pro ty, kteří závodí v národních a mezinárodních soutěžích rally nebo dobrodružných akcích, jako je KTM ADVENTURE RALLY. KTM 450 RALLY REPLICA je motocyklem, který si zvolilo mnoho úspěšných jezdců, jako jsou Paolo Lucci a Brad Cox, kteří oba stejně jako jejich závodní kolegové soutěží na několika mezinárodních rallye. V nechvalně známém závodě, kde už jen dojet do cíle je obrovským úspěchem, je také důležité nezapomenout na statečné válečníky z Dakaru, tj. jezdce, kteří soutěží ve třídě Original By Motul. V této kategorii soutěží závodníci bez jakékoli mechanické asistence a v průměru 70 % přihlášených ročně volí stroje KTM, což svědčí o solidní spolehlivosti KTM 450 RALLY REPLICA.

Motorka se může pochlubit nejmodernějšími komponenty, které byly vyvinuty v extrémech pouště a nejdrsnějšího kamenitého terénu. Pohonná jednotka o objemu 450 ccm je lehká, ale odolná s optimalizovaným výkonem díky svému špičkovému systému Keihin Management a mapám ECU, které byly vylepšeny pro podmínky závodů rally. Převodovka Pankl je stejná, jakou používá tým Red Bull KTM Factory Racing, stejně tak jako výjimečný rám z chrom-moly oceli.

 

 

„KTM 450 RALLY REPLICA je rozšířením našeho továrního vývojového programu a byla volbou bezpočtu jezdců v jejich snaze buď dokončit závody rally, jako je Dakar, nebo dosáhnout výsledků blízkých profesionálům. Motorky je připravená závodit a má všechny potřebné schopnosti pro úspěch na vysoké úrovni. Mnoho jezdců se spoléhalo na tento motocykl, který jim pomůže dosáhnout jejich cílů v rally, a je vyvinut v souladu s vítězným strojem Red Bull KTM Factory Racing Rally Dakar. Tento model se obvykle rychle vyprodá a je skvělé vidět tolik jezdců bojujících na rallye po celém světě,“ řekl technický manažer KTM Rally Stefan Huber.

2024 KTM 450 RALLY REPLICA
Limitovaná edice modelu READY TO RACE s pouze 80 stroji
Bezkonkurenční motor 450 ccm se vstřikováním paliva SOHC
Závodní podvozek vyvinutý soutěží
Vidlice s uzavřenou kazetou WP XACT PRO 48 mm [Cone Valve]
WP XACT PRO plně nastavitelný tlumič
Výfukový systém Akrapovič prémiové kvality
Účelově navrženo pro vícestupňovou soutěž v cross-country