BMW Motorrad představuje ConnectedRide Navigator

Vydejte se na nejkrásnější místa na světě a mějte cíl stále na očích – nový navigační systém BMW Motorrad ConnectedRide Navigator propojuje každé BMW s přípravou pro navigaci se silnicemi celého světa.

Pomocí osobního účtu BMW ID dochází k synchronizaci všech tras, záznamů a plánování tras mezi navigací a aplikací BMW Motorrad, takže v aplikaci lze uvedené údaje využívat kdykoli a odkudkoli. Protože navigaci lze kdykoli připojit k internetu, jsou mapy i různé funkce vždy aktuální. BMW Motorrad ConnectedRide Navigator nastavuje ve svém segmentu zcela nové standardy nejen svojí obsluhou pomocí multifunkčního ovladače, ale také automatickým propojením s telefonem.

Velký displej s vysokou svítivostí, dokonale sladěný s obrazovkami motocyklů BMW Motorrad.
Velmi jasný 5,5palcový dotykový displej vykazuje optimální čitelnost i na přímém slunečním světle. BMW Motorrad ConnectedRide Navigator je dokonale sladěn s displeji motocyklu a efektivně souzní s celým světem zážitků BMW Motorrad. Grafický design a uživatelské rozhraní spolu dokonale ladí a umožňují nový navigační systém přirozeně integrovat do konceptu ovládání hlavního displeje. Displeje jsou také vzájemně sladěny s ohledem na intenzitu světla, odrazivost a antireflexní povrchovou úpravu. Navigátor se nabíjí prostřednictvím palubní elektrické sítě motocyklu. Alternativně jej lze rychle nabíjet také pomocí přiloženého USB-C kabelu nabíjecím proudem až 2,4 A.

Možnost aktualizace, cloudová synchronizace a kompatibilita směrem dolů.
Nový navigační systém BMW Motorrad ConnectedRide Navigator vyvinulo přímo BMW, takže jeho aktualizace jsou získávány přímo prostřednictvím systémů BMW Motorrad. Podobně, jako je tomu u chytrých telefonů, také v tomto případě získává uživatel informace o dostupných aktualizacích. Nabídnuté aktualizace se instalují přímo do navigačního systému. Jediné, co je potřeba, je aktivní datové připojení (WiFi nebo SIM karta instalovaná zákazníkem). Zařízení nemusí být připojeno k počítači.

Nejnovější dopravní informace, které jsou aktualizovány v reálném čase, může navigační systém získat buď prostřednictvím WiFi hotspotu (který může zákazník zajistit například prostřednictvím svého telefonu), nebo prostřednictvím SIM karty instalované zákazníkem. Díky tomu, že zařízení dokáže informace o dopravní situaci získávat i při jízdě, má jezdec k dispozici vždy aktuální informace.

Navigační systém BMW Motorrad ConnectedRide Navigator je součástí služby MyBMW Cloud. Uživatel se proto do něj může přihlásit pomocí svého účtu MyBMW, a tím jej propojit s cloudem BMW umožňujícím synchronizovat naplánované či projeté trasy a mnoho dalšího. Uživatel si tak může na jakémkoli koncovém zařízení (aplikace BMW, prohlížeč v PC atd.) naplánovat individuální trasu, která je pak okamžitě k dispozici na jakémkoli jiném pro dané ID registrovaném koncovém zařízení. Do služby BMW Cloud je možné rovněž importovat trasy vytvořené na jiných plánovacích portálech, následně je pak lze používat na všech registrovaných koncových zařízeních.

Hardware a software nového navigačního systému BMW Motorrad jsou kompatibilní se všemi motocykly BMW vyrobenými od roku 2014 (s určitými omezeními), pokud jsou vybaveny multifunkčním ovladačem a mají nainstalovanou přípravu pro navigaci (buď z výroby, nebo jako součást BMW Motorrad Originálního příslušenství).

Automatická integrace telefonu přináší maximální komfort.
Prostřednictvím nové navigace BMW Motorrad ConnectedRide Navigator lze centrálně ovládat všechny funkce telefonu, a to zejména mediální aplikace, jako je Spotify, či telefonování. Uživatel může například ovládat hlasitost, a to jak její hlavní úroveň pro všechny zdroje, tak samostatně pro každý zdroj. K novému navigačnímu systému lze prostřednictvím Bluetooth rovněž připojit další koncová zařízení, jako jsou přilby jezdce a spolujezdce nebo také chytré brýle BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses, a odpovídajícím způsobem je ovládat. Kontakty uložené v telefonu je možné v navigaci používat přímo, a to jak pro telefonování, tak jako cíle.

Nový navigační systém BMW Motorrad ConnectedRide Navigator je v prodeji od dnešního dne, ke zprovoznění jej stačí zacvaknout do držáku přípravy navigace a uzamknout klíčkem od motocyklu.