První kroky KRT v testování 2021

Oficiální stroj 2021 Ninja ZX-10RR WorldSBK se brzy vydá na trať v Jerezu v rukou Jonathana Rea a Alexa Lowese, což bude první testovací událost nového roku.

Dvoudenní test v Jerezu bude důležitým milníkem ve vývoji nové závodní motorky Ninja ZX-10RR. Netrpělivě očekávaný návrat na trať se uskuteční ve středu 20. a ve čtvrtek 21. ledna.

Cílem tohoto konkrétního testu není jen pozitivní restart kombinovaného úsilí KHI, KRT a všech jejich technických partnerů po zimní přestávce, ale i pokračování v hledání zlepšení výkonu a nové přístupy k celkové konkurenceschopnosti již tak špičkové Ninja ZX-10RR.

Šestinásobný šampion WorldSBK Rea pojede své sedmé po sobě jdoucí mistrovství světa v roce 2021, zatímco Alex Lowes brzy zahájí svou druhou sezónu jako oficiální jezdec KRT, když v roce 2020 vyhrál závod na předchozí Ninja ZX-10RR.

Odvážně osvěžující styl nového motocyklu má také skutečný aerodynamický design s vnitřními křidélky, která poskytují až 17% zvýšenou sílu při vysokých rychlostech. Motor s vyššími otáčkami umožní jak vyšší zrychlení při opuštění zatáčky, tak zlepšení nejvyšší rychlosti.

Circuito de Jerez o délce 4,423 km s širokou paletou zatáček, ale bez opravdu dlouhých rovin, je vysoce hodnotný jako místo testování. Po shakedownu nové Ninja tam v listopadu a krátkém následném testu v Motorlandu Aragon bude tento týden trať ideální příležitostí k měření pokroku.

Další plánovaný test KRT po Jerezu se bude konat v portugalském Portimao ve dnech 4. až 5. března.

Mohlo by vás zajímat:  Festival Pure&Crafted založený BMW Motorrad se vrátí do Berlína

Jonathan Rea uvedl: „Je hezké vrátit se k jízdě na motorce tak brzy po vánoční přestávce. Inženýři měli příležitost porozumět našim připomínkám z listopadového testu, kde jsme dali 2021 Ninja ZX-10RR první shakedown a já jsem se na motocyklu začal cítit pohodlně. Nejdůležitější věcí, kterou musíme v těchto nadcházejících testech pochopit, je charakter motoru. Budeme mít nové díly a budeme spolupracovat s mým elektronickým inženýrem. Kromě toho je hezké každého znovu vidět. Jerez je dobrá testovací trať.

Alex Lowes uvedl: „Je zřejmé, že se těším, až se vrátím na motorku. Se situací Covid-19 od posledního testu to bylo pro všechny obtížné a pro tým je obtížné organizovat tyto testy v Jerezu, takže jim děkuji. Je zřejmé, že máme nový balíček pro rok 2021 a mým cílem je tento týden potvrdit dvě nebo tři věci, na kterých jsme během druhého dne v předchozím testu v Aragonu nepracovali. “

Guim Roda, manažer týmu KRT, uvedl: „Toto je první test v roce 2021, ale naše nová sezóna samozřejmě začala loni v listopadu. Je to však nový rok a Jerez bude po vánočním období jakousi rozcvičkou. Vyhodnotili jsme informace z testů, které jsme provedli v listopadu v Jerezu a Motorlandu a do Jerezu jedeme znovu s některými řešeními a nápady, abychom se stále zlepšovali. Poté nebudeme mít v únoru žádné testování, ale v březnu plánujeme velmi intenzivní období, abychom byli připraveni na začátek sezóny. Situace pandemie samozřejmě není nejlepší, ale pokusíme se ji zvládnout co nejlépe a pokusit se pokračovat v práci. “

Mohlo by vás zajímat:  König vedl v Mostě závod třídy Supersport 300, nakonec dojel šestý

Dalšími týmy Kawasaki, které se v nadcházejících testech v Jerezu připojí ke KRT, budou Outdo TPR s jezdcem Lorisem Cressonem a Orelac VerdNatura Racing s Isaacem Vinalesem.

Foto: Kawasaki Motors Europe N.V.- Zdroj:Kawasaki Motors Europe N.V.