Přilby jsou nutností, ale na co ještě nezapomenout?

Motorkáři mají poměrně nebezpečný koníček. Vždyť motorka je zhmotněný adrenalin a nebezpečí. Pokud si motorku koupíte, musíte počítat i s dalšími investicemi. Motorkou to všechno jenom začíná, ovšem pokud budete investovat do dalších potřebných věcí, nebudete později litovat. Jedná se o lásku na celý život, ovšem prvotní investice jsou skutečně obrovské. Otázkou je, co si kromě motorky musíte pořídit.

Jak jsme zmínili, motorkou to všechno jenom začíná. Je třeba v první řadě myslet na své bezpečí a zdraví, proto je třeba, abyste si hned při koupi motorky koupili i chrániče. Jaké jsou potřeba?

Přilba je základem

Když začneme od vrchu, nejdříve je třeba ochránit hlavu. Bez přilby na motorku nesedejte, riskujete svůj život. Přilba je důležitá i při jiných činnostech, nejen při jízdě na motorce. Nesmíme na ni zapomínat ani při jízdě na kole či při jízdě na lyžích. Kromě helmy je dál nutné ochránit ramena. Chrániče ramen si však nekupuje každý motorkář, doporučujeme je hlavně začátečníkům. Co je však nutností a co musí mít všichni motorkáři, tak jsou chrániče hrudníku a páteře. Bez těchto chráničů nenasedejte na motorku, jsou stejně důležité jako přilba.

Investujte do oblečení i do dalšího příslušenství

Kromě chráničů je třeba investovat do oblečení na motorku. Populární jsou zejména kombinézy, které jsou pohodlnější. Mnozí motorkáři ovšem investují do kalhot a do bundy na motorku, což je praktičtější varianta.

Mohlo by vás zajímat:  HUSQVARNA MOTORCYCLES představuje nejnovější elektrický "minimotocykl"

Pokud byste vše potřebné chtěli koupit na jednom místě, doporučujeme zamířit do kamenné prodejny Motopark. Jedná se o autorizovaného prodejce značky Yamaha, kterého najdeme v Moravskoslezském kraji. Právě zde si můžete oblečení na motorku vyzkoušet, právě zde vám poradí. Jestliže upřednostňujete nakupování online, Motopark má i svůj vlastní e-shop, kde najdete taktéž vše potřebné.