Novinka 2014: Ducati Monster 1200

Na výstavě EICMA v Miláně byl představen další dlouho očekávaný motocykl: Ducati Monster 1200. Motocykl bude pohánět dvouválcový motor Testastretta o objemu 1198ccm, který má udávaný maximální výkon 135 koní v klasické verzi a 145koní ve verzi „S“. Monster je vybaven klasickými prvky jako je ABS, kontrola trakce nebo přepínatelné palivové mapy.

Tento nový model byl kompletně přepracován. Ze zásadních změn lze uvést tužší rám, zvětšený rozvor o 6 cm kvůli zlepšení stability a zvětšení prostoru na motorce. Ducati také snížila sedlo, které je nyní možné dostat až do extrémních 74,5cm nad zem, což zajistí dostatečně stabilní pocit i pro opravdu malé řidiče. Ve mně však tato informace spíše vyvolala otázku, jak by se na nového Monstra poskládal člověk vyššího vzrůstu.

Motor byl upraven po vzoru Ducati Multistrada 1200. Jeho maximální výkon 135 koní (145koní ve verzi „S“) je uctyhodná hodnota v kombinaci s hmotností 182 kg. Nový Monster taky narozdíl od předchozí verze dostal velkou nádrž o objemu 17,5litru (namísto 13,5 litru u současného modelu). Z tohoto lze usuzovat, že nový Monster bude žíznivý.

Poměrně velké rozdíly jsou v podvozku základní verze a silnější verze „S“. Monster S se může pochlubit plně nastavitelným podvozkem Ohlins, základní verze má centrální tlumič od firmy Sachs a vidlice Kayaba. O perfektní brzdný účinek se v základní verzi starají radiální brzdy v kombinaci s brzdovými kotouči o průměru 320 mm (verze S má kotouče dokonce o průměru 330 mm). Samozřejmostí je nejnovější generace ABS od firmy Bosch, jež lze nastavit ve třech úrovních nebo úplně deaktivovat. Kontrola trakce je nastavitelná dokonce v osmi úrovních.

Základní verze bude k dispozici v klasické Ducati-červené barvě, verze „S“ pak v barvě bílé. Ohledně ceny a dostupnosti doporučujeme kontaktovat oficiální dealery Ducati.

monster_1200

-JK-