Nové BMW C 400 X je výrazným krokem vpřed

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“320″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Nové BMW C 400 X však není pouze stylovým středně velkým skútrem, který byl navržen k tomu, aby se proplétal městskými dopravními zácpami a umožnoval rychlé přesuny dopravní džunglí z místa A do místa B. Tento nový skútr je také důkazem toho, že jízda městem může být i zábavná.

Z hlediska pohonu je pro BMW C 400 X dynamickou vstupenkou do městského prostředí nově vyvinutý úsporný jednoválcový motor s výkonem 34 k/25 kW. Přenos hnací síly obstarává převodovka s plynule měnitelným převodem CVT (Continuously Variable Transmission) a torzně tuhé kyvné rameno s inovativním ložiskem kyvného ramena pro minimální vibrace, a tedy pro maximální komfort. Automatická kontrola stability ASC je zárukou vyšší bezpečnosti během akcelerace, a to především na kluzkých površích.

BMW C 400 X je vybaveno robustním rámem z ocelových trubek. Odpružení a tlumení vpředu zajišťuje teleskopická přední vidlice, vzadu pak dvojice vinutých pružin. Brzdný účinek a bezpečnost zajišťuje dvoukotoučová brzda vpředu a jednokotoučová brzda vzadu. Nechybí standardně dodávaný systém ABS. 

Kromě standardně dodávané světelné technologie LED nabízí BMW C 400 X  také řadu prvků v oblasti konektivity, která je v tomto segmentu nová. K dispozici je například přímo z výroby volitelně nabízený multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým TFT displejem. Ve spojení s vylepšeným sdruženým ovladačem BMW Motorrad Multi-Controller to znamená, že jezdec má rychlý přístup k funkcím motocyklu a jeho konektivitě, aniž by byl rozptylován od dění na silnici. Kromě pohodlí při používání telefonu a poslechu hudby během cesty je výhodou také bezproblémová navigace pomocí praktického systému se směrovými šipkami.

Z hlediska designu lze nové BMW C 400 X okamžitě identifikovat jako člena rodiny BMW Motorrad C. Při pohledu zpředu je dominantním prvkem ikonicky navržený LED světlomet s výrazným světlem pro denní svícení (volitelná výbava) v podobě optických vláken.

Pro nové BMW C 400 X jsou k dispozici dvě barvy. Modrá metalická Zenith Blue a bílá  Alpine White. Kontrastní jednodílná sedla v šedo-černém nebo červeno-černém provedení zdůrazňují dynamický vzhled středně velkého skútru BMW Motorrad.