Libor Podmol popáté vicemistrem světa

DCIM999GOPROGOPR8444.JPG

Český freestyle motokrosař skončil v posledním závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu na druhém místě a stejnou příčku získal také v celkovém hodnocení seriálu. Světovým šampionem pro letošní rok se stal Španěl Maikel Melero. Petr Pilát byl po pádu pátý a celkově tak skončil za medailovými pozicemi na čtvrté příčce. „Být vicemistrem světa je skvělé. Bál jsem se, že už patřím do starého železa, ale ještě evidentně ne,“ byl spokojený Libor Podmol, který na celkovém druhém místě skončil od roku 2016 už popáté, naposledy před třemi lety. „Život není o tom, jaké barvy mají vaše medaile a co visí na zdi, ale o momentech, které na vaší cestě zažíváte. A moje cestička speciální je,“ doplnil mistr světa z roku 2010.

V Číně byli podmínky pro freestyle motokrosaře náročné, během závodu začalo na venkovní trať mírně poprchávat a zvedal se vítr. „Závodit v Číně je vždy o nervy, v nemocnici tady prostě skončit nechcete,“ dodal Podmol, který ve finálové jízdě předvedl svůj trik Surfer Flip, poté backflip Tsunami a California Roll. Stejně jako v pátek skončil v Šen-čenu na druhém místě. Na prvního Melera ztratil v celkovém pořadí osm bodů. „Nepodařilo se mi projít rok bez zranění. Kdybych si nezlomil ruku a nejel závod v Polsku pět dní po operaci, možná by mohla mít celková medaile barvu zlatou. Navíc třikrát jsem byl před Melerem,“ tvrdil český freestyle motokrosař.

Přesto je Podmol s letošní sezonou spokojený. Získal titul mistra Evropy, stal se vicemistrem světa a v Americe vybojoval bronzovou medaili z X-Games. Navíc o minulém víkendu jako první Čech předvedl salto vpřed.  „Hodnotím tento rok jako jeden z nejúspěšnějších v mé kariéře.