Nová vlajková loď eMTB pohonné jednotky Yamaha PW-XM

S tím, jak výrobci kol v posledních letech plně využili nejnovější technologie pohonných jednotek a představili nové stylové modely s větším dojezdem a výkonem, výrazně vzrostla celosvětová poptávka po elektrokolech. Segment elektrokol nyní tvoří významnou část celkového trhu s jízdními koly a tato tichá a úsporná forma přepravy je nejrychleji rostoucím odvětvím osobní mobility s nulovými emisemi.

Společnost Yamaha Motor představila první elektrokolo již v roce 1993. Bylo vybaveno první verzí pověstného systému Power Assist System (PAS), v němž elektromotor doplňuje sílu šlapání jezdce asistenční silou způsobem, který působí přirozeně a odpovídá lidským pocitům. Toto jízdní kolo, nazvané jednoduše „PAS“ podle svého hlavního prvku, bylo označováno za první svého druhu na světě a na trh vstoupilo úspěšně.

Mezi klíčové faktory celosvětového úspěchu řady kompaktních pohonných jednotek Yamaha s vysokým točivým momentem patří špičková technologie elektronického řízení, která poskytuje plynule a přirozeně působící okamžitý výkon, a také vysoká kvalita, mimořádná spolehlivost a prvotřídní celosvětové zázemí.

Nový : nový ultralehký vlajkový motor Yamaha pro horská elektrokola

Nový motor PW-XM je nejlehčí pohonnou jednotkou v nabídce a jeho uvedení na trh 30 let poté, co společnost Yamaha elektrokolo vynalezla, podtrhuje, jak dlouhou cestu tato technologie s nulovými emisemi urazila.

Model PW-XM je určen pro segment špičkových horských elektrokol a používá speciálně navržené hořčíkové pouzdro, díky němuž je jeho celková hmotnost pouhých 2,6 kg. Společnost Yamaha má rozsáhlé zkušenosti s konstrukcí a výrobou specializovaných hořčíkových dílů pro svůj supersportovní motocykl R1M o objemu 1 000 cm³ a tyto znalosti zužitkovala i při konstrukci ultralehkého modelu PW-XM.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor získala celosvětově uznávanou cenu Red Dot Design Award pro MT-09 a XMAX 300

Díky nižší hmotnosti a lepšímu odvodu tepla je tento vlajkový motor schopen produkovat konzistentně silný točivý moment i při dlouhodobém vysokém zatížení.

Písmeno „M“ v označení PW-XM znamená nejen „magnézium“. Odkazuje také na místo montáže těchto motorů v japonském městě Morimachi, které je proslulé horskou cyklistikou a cykloturistikou, což z něj činí ideální místo pro zrod této nové vlajkové pohonné jednotky pro horská elektrokola.

Nejvyšší poměr točivého momentu k hmotnosti

S maximálním točivým momentem 85 Nm a hmotností pouhých 2,6 kg má PW-XM nejvyšší poměr točivého momentu k hmotnosti v nabídce společnosti Yamaha, což z tohoto modelu činí ideální pohonnou jednotku pro použití v horských elektrokolech. Je také plně kompatibilní se stávajícími pohonnými jednotkami Yamaha PW-X3 a PWseries S2, což výrobcům umožňuje vytvářet tři různá elektrokola se stejnou konstrukcí rámu.

Yamaha Pure Ride: ideální dodávka výkonu pro horská kola

Minimální vnější rozměry v kombinaci s nejvyšším poměrem točivého momentu k hmotnosti v rámci výrobků Yamaha vycházejí z toho, že je motor PW-XM navržen speciálně pro segment prémiových horských elektrokol. Jeho kompaktní uspořádání nabízí výrobcům kol větší volnost při navrhování rámů nové generace a silný točivý moment zajišťuje solidní výkon na horských nebo písečných stezkách a ve strmých kopcích.

Pure Ride – tak Yamaha popisuje jedinečnou dodávku výkonu nového modelu PW-XM. Díky použití nejmodernější snímací elektroniky včetně režimu automatické asistence, algoritmů detekce ladění a technologie Zero Cadence bude PW-XM jezdci vždy poskytovat silný, plynulý a přirozeně působící výkon.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzkoušejte si na Ridin' Smoke 2024 stroje Husqvarna TC 125, TC 150, TC 250

Displeje a akumulátory

Nový motor PW-XM lze spárovat s jakýmkoli displejem a akumulátorem společnosti, nejlépe ve spojení s minimalistickým a vysoce technickým rozhraním Interface X.

Nejdůležitější vlastnosti produktu PW-XM

  • Zcela nová prémiová pohonná jednotka pro horská elektrokola navržená pro extrémní terénní výzvy i sportovní zvládání trailů.
  • Nejlepší zážitek z jízdy ve své třídě: 85 Nm a 2,6 kg – nejvýkonnější a nejlehčí konstrukce Yamaha s nejvyšším poměrem točivého momentu k hmotnosti.
  • Hořčíkové pouzdro vyráběné ve vlastní režii pomocí motocyklové technologie Yamaha Motor zajišťuje maximálně kvalitní vzhled a provedení.
  • Zlepšené odvádění tepla.
  • Vybaveno pokročilými snímacími technologiemi Yamaha – technologií Zero Cadence a režimem automatické podpory – pro silný, citlivý a bezproblémový zážitek z jízdy Yamaha Pure Ride.
  • Funkce Walk Assist.
  • Kompatibilní s uchycením motorů PW-X3 a PWseries S2 – do jednoho rámu lze umístit tři různé motory Yamaha.
  • Kompatibilní se všemi displeji a akumulátory Yamaha.