Nepropásněte kurzy bezpečné jízdy. „Honda Motorcycle Safety Training“

Že vás autoškola jezdit na motorce nenaučí, to víme z vlastní zkušenosti. Ani nemůže. Nemá na to totiž čas. Aby se člověk stal dobrým pilotem, musí najezdit tisíce kilometrů. Nabírání zkušeností, zažívání různých situací, zautomatizování pohybů na motorce prostě chvíli trvá. Jste-li ale majitelem motocyklu Honda nebo i jiné značky, můžete si tento proces značně zkrátit. Honda Motorcycle Safety Training. Tak zní plný název celosvětového programu, který si klade za cíl zlepšit bezpečnost jezdců v provozu. Bezpečnost je pro Hondu obzvlášť důležitá a patří v ní mezi průkopníky (např. duální brzdy apod.). V tomto roce Honda spouští základní výukové programy pro mladé, začínající nebo méně zkušené jezdce jak na motorkách, tak na skútrech. Cíl je jasný. Co nejvíce snížit počet smrtelných nehod. Cílený trénink pod dohledem zkušených instruktorů s dlouholetou praxí je zaměřen na prohloubení základních jezdeckých dovedností, osvojení správných jezdeckých návyků a eliminaci případných chyb.

V letošním roce si můžete vybrat ze tří základních kurzů:

Road

Základní kurz ROAD je určený pro všechny, kteří chtějí posunout své jezdecké dovednosti a stát se lepším a zároveň bezpečnějším jezdcem. Kurz je zaměřen na prohloubení základních jezdeckých dovedností, osvojení správných jezdeckých návyků a eliminaci případných chyb. Kurz je určen pro všechny jezdce, kteří zvládají základní jezdecké úkony.

Co se naučíte: techniku motocyklu a jeho údržby, nastavení ovládacích prvků, intenzivní brzdění, ovládání plynu, správné vedení pohledu, jezdeckou pozici, volbu stopy při průjezdu zatáčkou a další.

Mohlo by vás zajímat:  Husqvarna Svartpilen 801 pro rok 2024 se odhalí už 19. března

Kde a kdy: Brno – polygon:

30. července 2024

31. července 2024

Most – polygon:

24. srpna 2024

25. srpna 2024

Basic

Tento kurz je určen zejména pro čerstvé absolventy autoškoly, začátečníky, nebo jezdce, kteří se k jízdě vrací po delší přestávce. V tomto kurzu trénujeme základní jezdecké úkony jako je ovládání plynu, brzd, spojky, řazení a průjezd zatáčkou. Je vhodný pro motorkáře kteří postrádají jistotu ve svých jezdeckých dovednostech.

Co se naučíte: techniku motocyklu, ovládání přední a zadní brzdy, ovládání plynu a spojky, rovnováha, pohled, průjezd zatáčkou

Kde a kdy: Cvičná plocha v Praze: 13. července 2024

Scooter

S rostoucí popularitou skútrů jako efektivního a praktického způsobu dopravy v městském prostředí vyvinula Honda speciální program zaměřený na majitele těchto jednostopých vozidel. Kurz pokrývá specifika jízdy na skútru, včetně manévrování v hustém městském provozu a technik zvyšování bezpečnosti. Bez ohledu na to, zda jste novým majitelem skútru, nebo zkušeným jezdcem hledajícím způsoby, jak zlepšit své dovednosti, tento kurz je určený přímo pro vás.

Co se naučíte: specifické základy techniky skútrů a údržby, intenzivní brzdění, dynamické rozjezdy, správná pozice těla, pohled, úhybný manévr, manipulace v nízké rychlosti

Kde a kdy: Cvičná plocha v Praze: 14. července 2024

Jak se zúčastnit

Abyste se mohli jednoho z kurzů zúčastnit, nemusíte být vlastníkem motocyklu značky Honda. Nicméně pro majitelé motocyklů a skútrů Honda je nabízená sleva na účastnický poplatek. Kurzů se tedy můžete zúčastnit za skvělou cenu. Registrovat se můžete online .

Mohlo by vás zajímat:  Honda Forza 350 se představuje pro rok 2024