Nová Honda Fireblade SP/SP2

Na motosalonu v Kolíně nad Rýnem byl pro rok 2017 veřejnosti představen zcela nový supersportovní model CBR1000RR Fireblade ve dvou verzích: SP a SP2.

79403

Co můžeme od nových modelů očekávat?

Poměr výkonu a hmotnosti se zlepšil o 14 % díky snížení hmotnosti o 15 kg a nárůstu výkonu o 8 kW. Model SP je vybaven semiaktivním elektronickým odpružením Öhlins a navíc systémem volitelné kontroly trakce Honda (HSTC), systémem zamezujícím zvedání předního kola, systémem pro omezení ztráty kontaktu zadního kola s vozovkou, volitelným systémem brzdění motorem, systémem ABS pro jízdu v zatáčkách, rychlořazením, asistentem pro podřazování, systémem pro volbu jízdních režimů a výkonu. Technika odvozená z motocyklu RC213V-S pro závody MotoGP posouvá zážitky z jízdy na ještě vyšší úroveň

Model SP2 je speciál s homologací pro jízdu na běžných pozemních komunikacích, kterému jako základ posloužil model Fireblade SP – disponuje maximálním výkonem 141 kW, točivým momentem 114 Nm a ve výbavě má kola Marchesini a volitelné sady HRC Sport Race nebo Full Race.

c3