MotoGP 2014 – nový okruh v Argentině

Třetí závod sezóny 2014 byl unikátní především tím, že se jel na okruhu, který se v MotoGP objevil poprvé. Celé závody pronásledovaly problémy s čistotou trati, na kterou si stěžovali prakticky všichni jezdci. Chvílemi byla možnost vidět jak se víří písek.

Závod kategorie Moto 3, ve kterém jsme měli na startovním roštu 2 jezdce byl jako obvykle zajímavou podívanou plnou soubojů do poslední chvíle. Naneštěstí oba naši jezdci havarovali v prvním kole. Jakub Kornfeil startující z čtvrtého místa byl vytlačen hned v první zatáčce, Karel Hanika spadl o pár zatáček později. Oba naši jezdci v závodu pokračovali, ale Hanika ke konci závodu znovu havaroval. Kornfeil si dojel pro 20. místo. Jak jsem již zmínil, souboj o první 4 místa byl krásnou podívanou. Ještě v poslední zatáčce jsme měli možnost shlédnout jak se jezdci doslova strkají. Na prvním místě nakonec dojel Romano Fenati, druhý byl bratr šampióna třídy MotoGP Alex Marquez a na třetím místě skončil Jack Miller.

A jak dopadl samotný závod kategorie MotoGP? Jedním slovem – nádhera. Od začátku bylo možné vidět spousty soubojů kolo na kolo. Ze startovního roštu jako obvykle nejlépe vyrazil Jorge Lorenzo, který si značnou část závodu držel první místo. V prvních kolech bylo především zajímavé sledovat prvních 7 míst, kde se jezdci neustále střídali. Rád sleduji jak se v letošním roce daří týmu Ducati. Andrea Dovizioso i tentokrát předvedl pěkný závod na předních příčkách. Celkově dojel devátý. Konec závodu byl stejně dramatický stejně jako začátek, kdy jsme mohli sledovat Daniho Pedrosu, který neskutečným způsobem stahoval náskok Jorgeho Lorenza a dvě kola před koncem se mu podařilo Jorgeho předjet a dojet si pro druhé místo. Loňský mistr světa, Marc Marquez, si dojel pro třetí vítězství v řadě. V letošním roce tedy drží prvenství nejen v samotných závodech, ale i v boji o pole position v kvalifikacích. Náš jezdec Karel Abraham si připsal 3 body za pěkné 13. místo a my mu přejeme hodně zdaru do dalších závodů.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor Europe se i letos zúčastní veletrhu Eurobike

Výsledková listina MotoGP Argentina:

1) Marc Marquez – Repsol Honda Team
2) Dani Pedrosa – Repsol Honda Team
3) Jorge Lorenzo – Movistar Yamaha
4) Valentino Rossi – Movistar Yamaha
5) Stefan Bradl – LCR Honda MogoGP
6) Andrea Iannone – Pranac Racing
7) Bradley Smith – Monster Yamaha Tech 3
8) Pol Espargaro – Monster Yamaha Tech 3
9) Andrea Dovizioso – Pramac Racing
10) Hiroshi Aoyama – Drive M7 Aspar
11) Nicky Hayden – Drive M7 Aspar
12) Yonny Hernandez – Energy T.I. Pramac Racing
13) Karel Abraham – Cardion AB Motor
14) Scott Redding – GO and Fun Honda Gresini
15) Aleix Espargaro – NGM Forward Racing
16) Hector Barbera – Avintia Racing
17) Michele Pirro – Ducati Team
18) Michael Laverty – Paul Bird Motorsport
19) Mike Di Meglio – Avintia Racing
20) Colin Edwards – NGM Forward Racing
21) Broc Parkes – Paul Bird Motorsport
out – Alvaro Bautista – GO and Fun Honda Gresini
out – Danilo Petrucci – Ioda Racing Project

argentina

-JK-