Motocykl Rokon Trail Breaker si vždy poradí

Historie Trail Breakeru počíná rokem 1958, kdy Karel Fehn San Bernardino z Kalifornie začal pracovat na jeho vynálezu, měl to být „motocykl pro pomalé (ne)cesty přes překážky a do horských oblastí, do sněhu a na měkký povrch.“ První verze Rokon Trail Breaker byla vybavena motorem Chrysler 134 ccm pro motorové čluny. Později přišel dvoutakt Sachs 340 ccm společně s automatickou převodovkou.

Výrobu těchto neobvyklých motocyklů zahájila společnost Nethercutt Industrial Corporation z Kalifornie. Nejúspěšnějším z distributorů Nethercutt Trail Breaker byl nadšený prodavač z města Vermont jménem Orla Larsen.

Jeho společnost Rokon byla založena v roce 1963. Nethercutt ztratil o motocykl zájem a vlastníkem projektu se v lednu 1964 stal Orla Larsen. Orla najal tým testerů motocyklů, studenty středních škol, kteří dostali 2 dolary za hodinu a jezdili se stroji nahoru a dolů po Vermont Mount Snow, dokud se něco nezlomilo. Stroj se dále vylepšoval.

V roce 1967 činila roční produkce 150 kusů a prodeje se neustále zvyšovaly. Rokon se v lednu 1969 přesunula do nových prostor v ulici Emerald Street 160 v New Hampshire, kde v podnikání pokračují dodnes.

[nggallery id=21]

-VS-