Luca Scassa vystřídá zraněného Abrahama

Blíží se nám závod MotoGP v Aragonu a konečně se objevilo vyjádření českého týmu Cardion AB Motoracing ohledně stanoviska k účasti.

Jak jsme vás informovali před pár dny, Karel Abraham odstoupil z MotoGP kvůli zraněnému rameni, se kterým bude muset pravděpodobně na operaci. Aby té smůly nebylo dost, potkala Karla další nemilá záležitost a tou byla autonehoda. Jel ve svém Porsche, přičemž se náhle za zatáčkou objevilo auto s vlekem plným dřeva vyjíždějící z vedlejší lesní cesty, do něhož Karel naboural. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo, avšak o mnoho hůře dopadlo Karlovo Porsche.

abaja_porsche

V Aragonu by za český tým měl jet italský závodník Luca Scassa, jenž doposud jezdil za tým Kawasaki Intermoto. Jedná se o 30-letého jezdce, který by mohl být nadějí pro slušné umístění. Absolvoval již řadu šampionátů počínaje italskou Superstock 600, přes mistrovství AMA a Superbike.

Manažer týmu Cardion AB Motoracing k tomu uvedl následující: „Luca má odjeto víc jak padesát závodů v Mistrovství světa Superbike a má dostatek zkušeností, aby si mohl sednout na MotoGP a naskočit do rozjetého šampionátu. Pro nás bylo důležité najít pilota, který dokáže ovládat tak specifický stroj, jako je motocykl v MotoGP a zároveň zná okruhy, na kterých se zbývající závody sezony jedou. První závod nás čeká už o následujícím víkendu v Aragonu, kde Luca v letošní sezoně zajel svůj nejlepší výsledek v supersportech. Naším cílem je, aby se Luca co nejvíc sžil s motorkou a během víkendu zrychloval. Potom si řekneme, jestli společně budeme pokračovat i v dalších zbývajících závodech.“

Luca_Scassa

-JK-

Mohlo by vás zajímat:  Aleix Espargaró a Maverick Viñales přepisují dějiny značky Aprilia v MotoGP