Libor Podmol na Dakaru!

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v budoucnu plánuje zúčastnit Dakarské rallye. V následujícím ročníku nejtěžší motoristické soutěže pojede s týmem BARTH Racing v asistenčním voze, aby nasál atmosféru a poznal jihoamerické tratě. V roce 2018 se chce Podmol představit v motocyklové kategorii. „Vedl mě k tomu vnitřní pocit, touha pokořit v životě další cíl. Z Dakarské rallye mám obrovský respekt, zároveň mě fascinuje,“ prohlásil Podmol, který by se stal prvním freestyle motokrosařem v legendární pouštní soutěži.

Na nadcházející ročník Dakarské rallye, která odstartuje 2. ledna, odcestuje Podmol s týmem BARTH Racing. Ten vysílá čtyři závodníky (dva na motocyklu a dva na čtyřkolce) – zkušeného Davida Pabišku, Rudu Lhotského, nováčka Zdeňka Tůmu a pětinásobného vítěze Josefa Macháčka, který se vrací z buginy na čtyřkolku. Podmol pojede v asistenčním voze Volkswagen. „Kvůli účasti na Dakaru jsem oslovil také další české týmy. BARTH Racing u mě zvítězil svým přístupem k Dakaru a hlavně specializací na motorkáře. Moc se těším, že budu klukům fandit přímo na místě. Snad mě Dakar v roli diváka nevyděsí,“ dodal český freestyle motokrosař, který se v příštím roce chce plnohodnotně připravit. „Je možné, že se zúčastním také jiných dálkových soutěží. Nechci nic podcenit.

Podmola čeká velice náročný leden – kromě Dakarské rallye mu začíná sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu, konkrétně 28. ledna ve švýcarské Basileji. „Také proto z Dakaru odcestuji dříve, abych se na úvodní závod připravil. V letošním roce jsem musel vynechat několik závodů, v tom následujícím chci určitě bojovat o titul mistra světa,“ dodal Podmol.

libor-podmol-barth-racing-rallye-dakar-2017-1