Königa v Itálii zastavil motor

Nejhorší předpovědi se vyplnily – na okruhu v Imole trápí závodníky šedesátistupňové vedro, které se drží nad asfaltem. Teplota vzduchu šla přes 40 °C. „Snáším to špatně, musím se pokaždé chladit v bazénku se studenou vodou,“ popsal podmínky Oliver König, kterému se v prvním závodě šampionátu superbiků nedařilo. V úvodních kolech totiž musel odstoupit po technické závadě jeho motoru.

Závodník z týmu Orelac Racing Movisio se v trénincích a kvalifikaci pohyboval zajetými časy vzadu s odstupem více než tří vteřin na špičku. Spravit chuť si plánoval v prvním závodě, který se ale nepovedl. Službu vypověděl motor jeho závodní kawasaki. „Odjel jsem asi sedm kol, pak jsem musel do boxu. Nevíme, co přesně se s motorem stalo,“ tvrdil jezdec z Prahy. Právě motor byl jedním z nových komponentů, který měl König pro letošní sezonu k dispozici.

Technickou závodu mechanici analyzují, k dispozici je případně nová pohonná jednotka. „Samozřejmě mě to štve, ale je to prostě technika. S motorkou jinak problém nebyl,“ smutnil König, který závody jinak běžně dokončuje. Celé jezdecké pole pak v Itálii sužuje obrovské vedro, na rozžhavené trati se naměřilo 60 °C. „Přesně tohle jsem nechtěl, ale musím se s tím poprat. Po každé jízdě jdu ihned do bazénku se studenou vodou, jinak se to nedá vydržet,“ popsal König, který bude bojovat o svůj první bod v elitní třídě MS superbiků také v neděli.