Indian Motorcycle představuje nový Sport Chief

Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, představuje svou nejagilnější verzi ikonického Indianu Chief v podobě nového modelu Sport Chief 2023. Novinka je postavena na jednom z nejstarších a nejvlivnějších jmen mezi motocykly a posouvá hranice v kategorii amerických výkonných V-Twin cruiserů prostřednictvím prémiových komponentů orientovaných na výkon a nadčasového amerického stylu.

„Od svého uvedení na trh v roce 2021 sklidil novodobý Indian Chief neuvěřitelný úspěch u jezdců z celého světa,“ říká Mike Dougherty, prezident Indian Motorcycle. „S představením modelu Sport Chief se řada Chief pro rok 2023 stává ještě rozmanitější než kdy předtím – nabízí výběr široké škály kombinací výkonu a stylu, takže každý jezdec najde ten správný model odpovídající jeho jedinečné osobnosti a jezdeckým preferencím.

Při navrhování modelu Sport Chief se značka Indian Motorcycle zaměřila na výkon s využitím těch nejlepších komponentů od osvědčených výrobců. Díky obrácené přední vidlici KYB®, která je také součástí výbavy modelů Indian Challenger, nabízí Sport Chief vynikající ovladatelnost a jízdní vlastnosti. Dvě kotoučové brzdy se čtyřpístkovými, částečně plovoucími radiálními třmeny Brembo® dodávají modelu Sport Chief sebevědomý brzdný účinek, zatímco zadní tlumiče FOX® mají ve srovnání s dalšími modely Indian Chief vyšší zdvih (100 mm) a zvyšují úhel náklonu na 29,5 stupně. Výsledkem je Indian Chief, který si žádá agresivnější jízdu a poskytuje sebevědomí a schopnost posunout zážitek z jízdy na vyšší úroveň.

Mohlo by vás zajímat:  SUPERMOTO Moravský Krumlov se blíží

„V roce 2021 jsme oslavili výročí 100 let modelu Indian Chief s modelovou řadou, která vzdává hold slavným americkým motocyklovým časům,“ říká Ola Stenegärd, ředitel průmyslového designu Indian Motorcycle. „S modelem Sport Chief jsme chtěli zachovat stejně bezstarostný přístup a sílu amerických strojů, ale zároveň tyto vlastnosti ještě více zvýraznit pomocí komponentů, které nejenže ztělesňují styl a výkon, ale zvedají laťku v celé kategorii výkonných cruiserů.“

Sport Chief si jednoduchým rámem z ocelových trubek zachovává mechanický styl modelů Indian Chief. Jeho srdcem je motor Thunderstroke 116 v černé barvě, který nabízí točivý moment 162 Nm, zatímco nová stylová kapotáž Quarter Fairing spolu s novými řídítky, frézovanými můstky a 152mm představci odlišují Sport Chief od ostatních modelů řady Chief. Jízdní pozice je díky stupačkám uprostřed motocyklu a sólo sedlu aktivní a přesto pohodlná. Sport Chief je vybaven sportovními litými koly obutými v pneumatikách Pirelli® Night Dragon, palivovou nádrží o objemu 15,1 litru, zkráceným zadním blatníkem, dvojitou koncovkou výfuku, LED osvětlením, bezklíčovým zapalováním a třemi volitelnými jízdními režimy: Sport, Standard a Tour. 

S kulatým dotykovým displejem o průměru 101 mm a systémem RIDE COMMAND jsou standardně spojeny technologie, které vylepší každou jízdu. Nastavení probíhá prostřednictvím ovládacích prvků na řídítkách nebo na digitálním dotykovém displeji a jezdci mohou procházet několika rozhraními, včetně dvou různých konfigurací zobrazení, informací o motocyklu a jízdě a navigace*. V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě mohou jezdci ovládat svou hudbu v systému RIDE COMMAND kdykoli je telefon připojen přes Bluetooth® nebo USB. Jezdci mají také přístup k informacím z telefonu, včetně posledních hovorů, kontaktů, číselné klávesnice a historie textových zpráv. Po připojení se zobrazí příchozí hovory, které lze přijmout nebo odmítnout přímo prostřednictvím systému RIDE COMMAND.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš Pešek bude v sobotu 24. 2. na výstavě motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác

Pro majitele, kteří si chtějí svůj motocykl přizpůsobit, nabízí Indian Motorcycle řadu doplňků, které ještě vylepší jízdní vlastnosti, zvýší komfort nebo dodají individuální styl.

Příslušenství Performance

Pro hladší a pohodlnější jízdu si mohou majitelé modelu Indian Chief vybrat nastavitelné zadní tlumiče Piggyback FOX®. Díky 24 kliknutím pomocí snadno ovladatelných otočných knoflíků si jezdci mohou upravit kompresi a tlumení odskoku tak, aby vyhovovaly jejich jízdním preferencím.

Majitelé stávajících modelů Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief mohou upgradovat svůj motocykl pomocí standardních tlumičů FOX® Piggyback Chief Performance z modelu Sport Chief, které nabízí zdvih 100 mm, větší úhel náklonu a stylový vzhled. Navíc zvýší stabilitu, zlepší pohodlí a umožní agilnější jízdu.

Nový 146mm adaptivní LED světlomet Chief Pathfinder, dostupný v chromovém nebo černém provedení, v sobě obsahuje patentovanou technologii, která monitoruje úhel náklonu motocyklu a optimalizuje osvětlení vozovky před motocyklem. První adaptivní dálkový světlomet v oboru nabízí výkonnější osvětlení než standardní světlo, září do větší vzdálenosti a lépe osvětluje prostor před motocyklem.

Příslušenství Style 

Majitelé modelů Indian Chief, kteří chtějí vlastní individuální vzhled, si mohou vybrat z různých doplňků Indian Motorcycle. Nové 254mm představce řídítek nejen dodávají styl, ale nabídnou také pohodlnější jízdní pozici. Ke sportovní kapotáži Quarter Fairing modelu Sport Chief jsou k dispozici nízké a vysoké plexištíty a design motocyklu doplňuje kolekce brašen, zahrnující nosič Solo Rack s brašnou Rack Bag, zadní brašnu Tail Bag a boční brašny Bobber Saddlebag.

Mohlo by vás zajímat:  Husqvarna Svartpilen 801 pro rok 2024 se odhalí už 19. března

Kapotáž Quarter Fairing a 152mm představce jsou kompatibilní se stávajícími modely Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief.

Příslušenství Comfort

Pro větší pohodlí a lepší ergonomii si mohou jezdci na základě svojí výšky vybrat snížené nebo zvýšené sedlo. Pro jízdu ve dvou nabízí Indian Motorcycle sedlo Chief Syndicate a opěrku spolujezdce Syndicate Low Profile, která doplňuje agilní design modelu Sport Chief.

Sport Chief 2023 je k dispozici v barvách Black Smoke, Ruby Smoke a Stealth Grey.