HARLEY-DAVIDSON představil novou ikonu, model ELECTRA GLIDE HIGHWAY KING

2023 Location Photography - Icons. FLHFB Electra Glide Highway King

Model Electra Glide Highway King, třetí příspěvek do kolekce motocyklů Harley-Davidson Icons, je projevem nefalšované nostalgie. Vyplétaná kola, pneumatiky s širokými bílými bočnicemi, dvoubarevný čelní štít, jednomístné odpružené sedlo a pečlivě vybrané barvy jsou inspirovány skutečnou ikonou značky Harley-Davidson – modelem FLH Electra Glide z roku 1968. Motocyklem, který vládl silnicím v éře papírových map a hamburgerů za 15 centů. Limitovaná edice modelu Electra Glide Highway King kombinuje atmosféru swingujících 60. let s komfortem a technologiemi moderních motocyklů řady Harley-Davidson Grand American Touring.

Kolekce motocyklů Icons je program s každoročním limitovaným vydáním jednoho nového modelu, který nabízí novou interpretaci ikonického motocyklu Harley-Davidson. Jedná se o limitovanou kolekci, každý model je individuálně číslován a výroba proběhne pouze jednou. Celosvětová produkce modelu Electra Glide Highway King nepřesáhne 1 750 exemplářů.

 Ikona

V roce 1968 se na vrchol nabídky motocyklů Harley-Davidson dostal model Electra Glide. Jezdci, kteří chtěli víc cestovního komfortu a pohodlí, si mohli objednat motocykl se sadou příslušenství King of the Highway. Ta přidávala sklolaminátové sedlové brašny, čelní štít, nosič zavazadel nad zadním blatníkem a kryty motoru.

„Ve své době to byl opravdu luxusní motocykl,“ řekl Brad Richards, viceprezident pro design a kreativní ředitel společnosti Harley-Davidson. „Barvy, které jsme pro model Highway King vybrali, připomínají původní barevné varianty nabízené v roce 1968. Pečlivě jsme sladili jednotlivé barvy ve spodní části čelního štítu. V roce 1968 byly doplňkové sklolaminátové sedlové brašny nabízeny pouze v bílé barvě, proto jsme v roce 2023 postupovali stejně. Výsledkem je moderní motocykl, který ale na první pohled vypadá jako ze staré školy.“

Icons

Model Highway King bude nabízen ve dvou barevných variantách: Hi-Fi Orange (omezený počet 1 000 kusů) a Hi-Fi Magenta (omezený počet 750 kusů). Boční brašny s pevnou skořepinou mají povrchovou úpravu v bílé barvě Birch White a panel Black Denim na palivové nádrži je od základní barvy oddělený pruhem v barvě Birch White. Odznak na nádrži je velmi podobný tomu, který byl použit v roce 1968. Do konzoly je laserem vypálena grafika a sériový odznak Icons Motorcycle Collection.

Odnímatelný čelní štít má tónovanou spodní část barevně sladěnou s barvou laku. Jednomístné sedlo s černobílým potahem a chromovanou lištou, umístěné nad nastavitelnou vinutou pružinou a tlumičem, je dalším odkazem na styl modelů Harley-Davidson FL z 60. let. Chromovaná vyplétaná kola a široké pneumatiky s bílými bočnicemi dodávají nostalgický vzhled, stejně jako lesklé chromované lišty předního blatníku a lišty boční brašny, lišta předního blatníku a kryt vzduchového filtru. Na každé straně předního blatníku je nápis Electra Glide.

Základem modelu Electra Glide Highway King je rám Harley-Davidson Touring s tuhou páteřovou konstrukcí. Celý podvozek je navržen pro dlouhé cesty. Jediný ovladač hydraulicky nastavuje předpětí zadních tlumičů s emulzní technologií pro optimální jízdu a ovládání v závislosti na zatížení motocyklu. Vidlice o průměru 49 mm s technologií dual bending valve poskytují lineární charakteristiku odpružení pro plynulou jízdu.

icons2

Motor Milwaukee-Eight 114 V-Twin dodává důstojný výkon a suverénní autoritu. Pro jezdce, kteří vyžadují ještě víc síly, tento motor umožňuje využít všechny sady Harley-Davidson Screamin‘ Eagle Stage Upgrade. Elektronický tempomat ve standardní výbavě udržuje stálou rychlost při dlouhých jízdách. Halogenový světlomet a přídavná světla poskytují vynikající osvětlení a posilují nostalgický styl. Propojené brzdy Brembo Reflex nabízejí silný brzdný výkon. Součástí standardní výbavy je kompletní sada bezpečnostních funkcí Harley-Davidson, včetně systému náklonového protiblokovacího systému ABS, náklonového systému propojených brzd, systému kontroly trakce, systému kontroly prokluzu a asistenta pro rozjezdy do kopce.