Dominance pokračuje řadou KTM Motocross 2024

Po představení kompletně obnovené řady 2023 KTM SX se motokrosová řada 2024 KTM představila  s přepracovaným nastavením odpružení a svěžím novým vzhledem.

Elegantnější, štíhlejší a zkonstruovaná tak, aby poskytovala jezdcům bezkonkurenční úroveň ovládání, řada motokrosových strojů 2023 KTM SX vystřelila jako nejinovativnější a nejvýkonnější produkční motokrosové stroje READY TO RACE, jaké byly kdy vyrobeny. Pro rekapitulaci, řada 2023 KTM SX debutovala zcela přepracovaným podvozkem postaveným na hydroformovaném, laserem řezaném a roboticky svařovaném rámu, 2dílném polyamidem vyztuženém hliníkovém pomocném rámu a duté, tlakově lité hliníkové kyvné vidlici. Rám navržený a konstruovaný se specificky vypočtenými parametry podélné a torzní pružnosti poskytuje jezdci výjimečnou zpětnou vazbu, absorpci energie a stabilitu v přímém směru při rychlosti.

Pro rok 2024 si řada KTM SX a SX-F zachovává tato vylepšení s přidáním obnoveného nastavení odpružení zaměřeného na zlepšení rovnováhy a pohodlí. Tato vylepšení jsou také výrazně patrná, pokud jde o agilitu v zatáčkách. Zadní tlumič WP XACT vzadu poskytuje pokročilé tlumicí charakteristiky pro nepřekonatelnou trakci a absorpci energie, zatímco vpředu 48 mm přední vidlice WP XACT poskytuje lepší odolnost proti vyjetí ze dna a tlumení a umožňuje vidlici zůstat níž a více.

Ergonomicky si řada 2024 KTM SX a SX-F uchovává nejlepší jezdecký trojúhelník ve své třídě, což má za následek výjimečný kontakt s koleny, zvláště když stojíte na kolících. To spolu s přidanými kontaktními plochami na karoserii a plochým profilem sedadla zlepšuje celkovou ovladatelnost, agilitu a jistotu. Nad povrchem je středem pozornosti zcela nová grafická sada, která se stejně jako předchozí rok inspiruje začátkem 90. let. Návrháři CTG 2024 použili fialovou jako zvýrazněnou barvu, aby potvrdili, že byla fialová převládajícím odstínem v podpisovém stylu KTM. Oranžové a bílé tóny však stále dominují celkovému vzhledu a jsou aplikovány pomocí osvědčené technologie in-mold.

Řada 2024 KTM SX a SX-F, vyzbrojená trofejí MX2 Championship 2022, shovívavějším odpružením, bezkonkurenčním výkonem a špičkovou technologií snadno dosažitelnou pro jezdce všech věkových kategorií a úrovní, pokračuje ve svém útoku na motokrosové soutěže.