Čtvrtý ročník BMW Motorrad dnů

Letošní BMW Motorrad dny, pořádané českým zastoupením BMW Motorrad ve spolupráci s BMW CarTec Group a dalšími partnery, byly skutečně výjimečné. Oproti předchozím ročníkům se letošní akce odehrála na velkém a otevřeném prostranství u skiparku Filipovice. Kromě tradičních testovacích jízd motocyklů BMW Motorrad pod vedením zkušených instruktorů a prodejců BMW Motorrad z dealerství BMW CarTec Group byl návštěvníkům k dispozici po celý víkend doprovodný program všech partnerů akce, zahrnující soutěže a BMWgeocaching. Celou akcí doprovázel zkušený moderátor a motorkář Michal Veber spolu s týmem BMW Motorrad Česká republika a jednotlivými partnery, kteří se zúčastnili spolu s dalšími 80 motocykly sobotní spanilé jízdy pod vedením Policie České republiky a specialistů z formovie.cz. Ryzí dobrodružství zažila stovka účastníků, která úspěšně absolvovala offroadové aktivity a lekce v nedalekém areálu pod vedením zkušených instruktorů z motoškoly Přijďte se projet. Celkově bylo uskutečněno 600 testovacích jízd.

Pátek zahájil známý cestovatel Igor Brezovar spolu s šestinásobným mistrem republiky v trialu Martinem Matějíčkem. O celodenní zábavu mimo testovací jízdy se starali jednotliví partneři – Motobox.cz, Touratech, Wunderlich, motoškola Přijďte se projet, Shell-V Power, Dunlop, Unpass, BMW Financial Services, MINI, BMW CarTec Group, časopis Motocykl a výfukové systémy Dr. Jekkyl a Mr. Hyde. Sobotní večerní zábavu obstarala jihočeská kapela Bigpapa, po které následovala bohatá tombola s hlavní výhrou v podobě pneumatik od společnosti Dunlop a Touratech na motocykl BMW a převozu motocyklu do zahraničí od společnosti Motobox.eu. Letošní ročník přivítal mnoho motorkářů a petrolheadů, včetně známého hudebního producenta Karla Havlíčka, malíře Maxima Havlíčka a dalších známých tváří nejen ze světa motorsportu.

„Moc děkuji všem, kteří s námi přijeli oslavit 100leté výročí BMW Motorrad. Prostředí a silnice Červenohorského sedla jsou fantastické, a ještě nám vyšlo krásné slunné počasí. Naše testovací motorky jak na silnici, tak na off-roadové části se prakticky nezastavily a stejně tomu bylo u kolegů z MINI, kteří byli opět s námi. Na stáncích našich partnerů bylo pěkně živo, stejně jako na doprovodném programu, kde nám Igor Brezovar vyprávěl zážitky z jeho cest nebo šestinásobný mistr republiky v trialu Martin Matějíček předváděl, kam až se dají posunout dovednosti jízdy na motorce. Myslím, že jsme si všichni akci užili, a už se těším na příští ročník,“ říká Petr Krajča, BMW Motorrad Manager.