Andrea Verona nastoupí proti Red Bull Erzbergrodeo

Se čtyřtýdenním odstupem mezi čtvrtým a pátým kolem mistrovství světa FIM EnduroGP hledal Verona něco, čím by se zaměstnal. Co je tedy lepšího než vzít si jedno z nejtěžších extrémních endur na světě?

Andrea navštívil ikonickou rakouskou akci loni jako divák. Letos plánuje zaútočit na prolog, než ze sebe vydá maximum v šíleně tvrdém extrémním závodě Red Bull Erzbergrodeo. Verona nebude mít čas nastavovat a trénovat na GASGAS EC 300 – motorce, která se nejlépe hodí do masivního skalnatého terénu.

Několikanásobný vítěz Red Bull Erzbergrodeo, Taddy Blazusiak, bude závodit na svém věrném EC 300. Velvyslanec značky GASGAS by měl být schopen dát Veronovi spoustu tipů, jak úspěšně procházet ikonickými klíčovými sekcemi v závodě. Hodně štěstí jezdcům GASGAS, kteří se tento týden utkají s Iron Giant.

Andrea Verona: „Nejsem si jistý, jak to všechno bude fungovat, ale jako vždy ze sebe vydám to nejlepší. Minulý rok jsem Erzberg navštívil a akce se mi líbila, takže s volným víkendem jsem si řekl, proč ne. Je zřejmé, že hlavní závod je hodně odlišný od toho, co jezdíme v EnduroGP, ale rozhodně mě napumpuje prolog – je to opravdu skvělý závod. Když jdu do nedělního závodu, nedělám si iluze, jak těžké to bude. Můj plán je zkusit jet co nejlépe a uvidím, kde skončím. Samozřejmě, že dokončit závod, jako je Erzberg, by bylo úžasné, ale opravdu tam jedu jen proto, abych si prožil zážitek a abych se bavil závoděním na motorce. O tom to celé je.“