BMW Motorrad představuje ConnectedRide Com U1

Mluvte během jízdy se spolujezdcem nebo dalšími členy skupiny, poslouchejte společně oblíbenou hudbu, telefonujte nebo dostávejte hlášení navigačního systému – to vše nabízí nový komunikační systém BMW Motorrad ConnectedRide Com U1 využívající technologie Bluetooth nebo Mesh 2.0. Používat jej lze s přilbami, jako jsou BMW Motorrad StreetX, GS Pure a Sao Paolo. Součástí výbavy je FM rádio, které umožňuje uložit až deset rozhlasových stanic. Vyhledávání kanálů probíhá pouhým stisknutím tlačítka nebo alternativně prostřednictvím bezplatné aplikace „Com U1“.

Ovládání systému ConnectedRide Com U1 se provádí intuitivně pomocí čtyř tlačítek nebo alternativně prostřednictvím aplikace, která nabízí také různé další možnosti nastavení. V závislosti na provozním režimu lze hlasovým (jazyky: angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština, čínština, japonština a ruština) ovládáním aktivovat různé funkce. Pokud je mobilní telefon připojen přímo ke komunikačnímu systému, je k dispozici pohodlný přístup k digitálním hlasovým asistentům. Při zapnutí náhlavní soupravy bliká LED dioda, která signalizuje stav nabití baterie. Výdrž baterie je až 13 hodin u Interkomu Bluetooth a až 8 hodin u Interkomu Mesh, přičemž rychlonabíjení umožňuje doplnit energii za jednu hodinu.

Mohlo by vás zajímat:  Skyler Howes z Husqvarna Factory Racing vede Rallye Dakar 2023 na konci prvního týdne závodů

Prostřednictvím Bluetooth je dosah intercomu až 2 km v otevřeném terénu. Prostřednictvím sítě Mesh lze tento dosah prodloužit až na 8 km v otevřeném terénu, pokud je připojeno alespoň šest jezdců a jedou ve vzdálenosti maximálně 1,6 km od sebe. Pro optimální dosah v režimu Mesh je jednotka vybavena anténou. Během aktivní skupinové komunikace může mluvit šest uživatelů současně. Jako alternativu ke komunikaci prostřednictvím Mesh je možné nastavit komunikaci pomocí Bluetooth se dvěma účastníky.

K dispozici jsou dvě možnosti komunikace prostřednictvím sítě Mesh:

  • Skupinový intercom: Vytváření soukromých, uzavřených skupin pro komunikaci prostřednictvím sítě Mesh s až 24 účastníky.
  • Vícekanálový otevřený intercom: Vícekanálový protokol Open Mesh umožňuje přepínat mezi devíti komunikačními kanály. Se skupinou může hovořit kdokoli na stejném kanálu – tato možnost podporuje téměř neomezený počet účastníků, pokud jsou v dosahu. Každý účastník může poslouchat.

Stisknutím tlačítka mohou uživatelé přepínat mezi soukromým skupinovým a otevřeným intercomem, aniž by museli Mesh nejprve resetovat.

Mohlo by vás zajímat:  KTM a BRABUS pokračují ve spolupráci uvedením zcela nového stroje BRABUS 1300 R EDITION 23

Funkci univerzálního intercomu je možné použít k navázání spojení s osobou používající náhlavní soupravu jiného výrobce. Komunikace v rámci skupin (Mesh) s komunikačními systémy jiných výrobců než Sena nebo BMW Motorrad není možná. Stejně tak není možné integrovat externí komunikační systémy do skupinové komunikace prostřednictvím rozhraní Bluetooth.