BMW Motorrad představuje Concept ConnectedRide

Na výstavě EICMA představilo BMW Motorrad další milník v motocyklové konektivitě: TFT přístrojový panel s připojením mobilního telefonu, který se může v budoucnu stát standardem u BMW Motorrad. Již od okamžiku, kdy vzrostla poptávka po konektivitě také v oblasti motocyklů, začalo BMW Motorrad spolupracovat se společností Robert Bosch GmbH.

Zásluhou synergického propojení s automobilovou divizí BMW mohlo BMW Motorrad urychlit uvedení nových služeb na trh. Z toho důvodu bylo možné na motocykly adaptovat takové technologie, jako jsou TFT displeje, ECALL, WiFi, případně komunikace V2x. Stejně jako je tomu u automobilů BMW, také motocykly BMW nabídnou v budoucnu více možností konektivity s průběžně aktualizovanými systémy v podobě navigací a chytrých telefonů.

p90241834_lowres_bmw-motorrad-connect

BMW Motorrad přichází s barevným TFT digitálním panelem, který ukazuje možnosti vyplývající z propojení mezi přístroji, jezdcovou přilbou a chytrým telefonem. Celek se označuje jako BMW Motorrad ConnectedRide. Kromě informací přímo souvisejících s jízdou (rychlost, otáčky atd.) lze na displeji zobrazovat také informace navigace, telefonu či zábavního systému. Jejich obsluha se provádí bezpečně a komfortně multifunkčním ovladačem. Přilba BMW System 7, vybavená mikrofonem a reproduktory, umožňuje řidiči přijímat například akustické povely navigace, telefonní hovory nebo hudbu.

Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad, k tomu říká: „Konektivita a dostupnost digitálních služeb je i pro motocyklisty stále důležitější. Z tohoto důvodu hodláme rozšířit svou nabídku v této oblasti. V budoucnu proto budeme nabízet služby, které dále umocní zážitky související s motocykly. Nové aplikace a funkce vzniklé propojením chytrých telefonů a odpovídajících serverů nabízejí zcela nové a široké spektrum možností pro inteligentní propojení. Díky tomu bude jízda na motocyklu ještě více vzrušující, komfortnější a současně i bezpečnější.“

p90241832_lowres_bmw-motorrad-connect

V letošním roce BMW Motorrad vůbec poprvé ve světě motocyklů uvedlo systém tísňového volání ECALL. Volitelná výbava „Intelligent Emergency Call“ zajistí rychlejší pomoc v případě nehody nebo jiných krizových situací. Systém bude k dispozici jako doplněk od začátku roku 2017. V případě nouzové situace nebo při nehodě se inteligentní tísňové volání aktivuje manuálně nebo automaticky, přenese důležitá data z motocyklu a současně uvede přesné souřadnice místa.

p90241836_lowres_bmw-motorrad-connect